Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

Emre’ ye sahip çıkalım

03 Ocak 2013 Perşembe, 23:17
Emre’ ye sahip çıkalım

Kısa adı Hatoder olan Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu ve yönetim kurulu üyeleri dernek binasında bir araya gelerek 12 yaşındaki talasemi hastası Emre Atılgan’a sahip çıktılar.
 
Hatoder Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu yaptığı açıklamada; “Göreve geldiğimiz günden bu yana ilimizde bulunan 2000 bine yakın talasemi ve orak hücre anemi hastası kişilerin ve ailelerinin her daim yanlarında olduk, maddi ve manevi sorunlarında,  hayata tutunmalarında, yaşam mücadelelerin de onlara birçok katkılar sağladık. 
 
Bunlardan biri de Antakya Merkeze bağlı Aşağıoba Köyü’ nde ikamet eden Atılgan ailesinin 12 yaşındaki talasemi hastası Emre kardeşimizdir. Talasemi hastası Emre’ye uygun bir ilik vericisi bulunduğu, Emre’nin ilik nakli için uygun olduğu yaklaşık 6 ay önce hekimlerince aile bireylerine söylenmiş ve gerekli kan testleri sonrasında uygun vericinin 14 yaşındaki ablası Melisa olduğu saptanmıştır. 
 
Uygun ilik bulunmasına rağmen maddi imkânları çok kısıtlı olan Atılgan ailesi yakın zaman içerisinde derneğimize müracaat ederek durumu anlatmış ve yardım talep etmiştir. Biz de dernek olarak bu konuda Anne Kader Atılgan’a elimizdeki imkânlar ölçüsünde yardım elimizi uzatmaya her daim hazır olduğumuzu bunun için gerekli ne varsa yapacağımızı bu uzun tedavi döneminde onları yalnız bırakmayacağımıza söz verdik.” Dedi.
 
Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği Başkanı Burhan Kerimoğlu; “Ocak ayı içerisinde Ankara üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Hastanesinde yapılacak olan ilik nakil operasyonu için ilk etapta ailenin devlet tarafından karşılanmayan kişisel ihtiyaçları için, konaklama, yeme-içme, gidiş-geliş vb. masraflar için ortalama 6-7 bin TL paraya ihtiyaç olduğunu bunun ancak 500 TL’ sinin dernek bütçesinden karşılanabildiğini. Hastanın ilik nakli gerçekleşirse yaklaşık 6 ay hastanede kalması gerektiği düşünüldüğünde Burada kalınacak süre zarfında aileye maddi destek verilmesi için başta Hatay Valimiz Sayın Mehmet Celalettin Lekesiz’ in desteklerine, kamu kurum ve kuruluşlarının, hayırsever iş adamlarının, hayırsever vatandaşlarımızın yardımına büyük ihtiyaç duymaktayız.” şeklinde konuştu. 
 
HATODER Başkanı Burhan Kerimoğlu;  açıklamasının sonunda “Bu konuda biz hastalarımızla hayırseverler arasında köprü vazifesi görerek yardım sağlama yoluna gitmekteyiz. Hastamıza ve ailesine destek olmak isteyen hayırseverler yönetim kurulu üyelerimize www.hatoder.com adresin ki iletişim bilgilerinden veya hatoder@hotmail.com  adresine e-mail atarak bize ulaşarak iletişime geçilebilirler.” ıfadelerine yer verdi. Hatoder Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu ayrıca 500 TL’ den oluşan yardım zarfını Anne Kader Atılgan’ a takdim ederek, Emre’nin bu hastalığı nakilden sonra tamamen yenmesi için umutluyuz, biz sizlerin her daim yanında olmak için varız dedi ve geçmiş olsun dileklerini iletti.
 
Anne Kader Atılgan da; “12 yaşında ki oğlum Emre talasemi hastası olmasından dolayı yaşıtları gibi doyasıya oyun oynayamadı, sürekli hastanelere taşındık, tedavilerini aksatmamak için her türlü fedakârlığı yaptık, en sonunda ilik nakli bizim için umut verici oldu, nakil tutarda sağlık durumu iyiye giderse artık oğlumda çağdaşları gibi uzun bir tedavi sürecinden sonra koşup oynayabilecek, okul eğitimine düzenli gidebilecek olması  bizim için güzel şeylerdir.  Bize maddi ve manevi yönden destek olan Hatoder Başkanı Burhan Kerimoğlu ve yönetim kuruluna, doktorlarımıza, bize destek olacak kişilere teşekkür ederim” dedi ve hayırsever kişilerden desteklerini esirgememelerini diledi. Eşinin de uzun zamandır işsiz olduğunu sözlerine ekledi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz