Son Dakika
17 Temmuz 2018 Salı

Emniyet’ten Siyasilere Yemek…

25 Aralık 2013 Çarşamba, 10:03
Emniyet’ten Siyasilere Yemek…

Hatay Emniyet Müdürlüğüne bağlı Güvenlik şube Müdürlüğü tarafından organize edilen “Medeniyetler şehrinde Renklerin Zenginliği” projesi kapsamında Siyasi Parti ıl ve ılçe Başkanlarına dostluk yemeği düzenlendi.
 
Büyük Antakya Otelinde gerçekleşen yemekte konuşma yapan Güvenlik şube Müdürü Numan şahaboğlu, Hatay ılimiz, etnik kökenleri, dinleri, dilleri ve inançları farklı birçok kültürün bir arada yaşandığı, tüm farklı renkleri bünyesinde barındıran, bulunduğu bölge ve konumu itibariyle çok hassas öneme sahip bir ilimiz olduğunu söyledi.
 
Yüzyıllarca tüm renkleriyle, barış ve hoşgörüyü, dünyaya örnek teşkil edecek şekilde ilimizde yaşatmaktayız. Bundan sonra da birlik beraberlik adımları artarak devam edeceğini belirten Müdür şahaboğlu, “Tüm vatandaşlarımız huzur içinde kardeşçe yaşamaya devam edecek. ılimizdeki bu kardeşlik ortamına katkı sağlaması açısından, bir dizi çalışma ve görüşmeler yapılmış projeler hazırlanmıştır.
 
Güvenlik şube Müdürlüğümüzce Sivil toplum kuruluşları, Başkanları, Siyasi Parti Başkanları, Basın mensupları, Mahalle Muhtarları, din adamları, Kanat önderleri ile görüşmeler yapmak, onlarla zaman zaman yemekli ve kahvaltılı toplantılar yaparak karşılıklı görüş alışverişinde bulunmak, huzur ve hoşgörü ortamının bozulmadan devam etmesini sağlamak, amaçlanmıştır. ılimizin ileri gelenlerince gençlerin provokasyonlara gelmemesi konusunda bilinçlendirilmesini sağlamak, Toplumsal olaylarda karşı karşıya gelmeden önce, karşılıklı diyalog kurarak, huzur ve başarış ortamına büyük katkıda bulunmak ilk görevimizdir.
 
Hatay Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, Bu şehirde zor günlerimizde bile, bu şehrin insanlarının sağduyusu, demokratik olgunluğu, hoşgörüsü sayesinde birçok olayın üstesinden gelmeyi becerdiklerini söyledi.
Polisi tedbirlerle birçok şeyi sizler gibi kimi kanaat önderlerimiz, topluma önderlik eden şahsiyetlerle beraber el ele verdiğimiz zaman birçok olumsuzlukların da önüne geçtiklerini, yaşanabilecek olumsuzlukları hep beraber önlediklerini belirten Müdür Kılıç, “Temennimiz o ki bundan sonra şehrimiz çok daha güzel günler yaşayacak, yine malumunuz önümüzde bir seçim var. Bu seçimin ilimizde oluşan demokratik, kültür sayesinde daha iyi bir şekilde geçeceğine inanıyorum” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz