Emniyete Araç Takviyesi…

29 Ocak 2011 Cumartesi, 10:05
Emniyete Araç Takviyesi…

Hatay Emniyet Müdürlüğü önleyici Hizmetler şube Müdürlüğü bünyesinde kurulan “Güven Timleri ile Yeni Araçların Hizmete Sunulması” amacıyla dün Emniyet Müdürlüğü bahçesinde bir tören düzenlendi.
 
 
Törene Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, Garnizon Komutanı Kıdemli Piyade Albay Mehmet Semih Erdoğan, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Enis Yavuz Yıldırım, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Esabil Saylak, MKü Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, daire müdürleri, hayırsever vatandaşlar ile basın mensupları katıldı.
 Tören, saygı duruşunda bulunulması ve ıstiklal Marşı’nın okunması’nın ardından Hatay ıl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç ve Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’in günün anlam ve önemini belirten konuşmalarıyla devam etti.
 
LEKESıZ: HUZUR VE GüVENıN SAğLANMASI POLıSıN OLMAZSA OLMAZ GöREVLERıNıN BAşINDA
 
Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz törende yaptığı konuşmada huzur ve güvenin sağlanmasının polisin olmazsa olmaz görevlerinin başında geldiğini ifade etti.Toplumda her mesleğin ayrı bir değeri bulunduğuna işaret eden Vali Lekesiz, “Güven Timleri’nin ilimizde göreve başlamasının ardından ilimizdeki huzur ve güven ortamı sizlerin sayesinde daha üst seviyelere çıkacaktır. Bundan böyle Güven Timleri’miz her yerde olacaklar ama görünmeyecekler. Böylece ilimizdeki asayişe büyük katkıları olacak.
 
Arkadaşlarımız şehrin muhtelif noktalarında dilenci, tatlıcı, seyyar satıcı, boyacı olarak görev yapacaklar. Bu da gösteriyor ki, devletin kararlılığını her adımda hissedeceksiniz.” şeklinde konuştu.
 
 KILIç:GüVENLığıN OLMADIğI YERDE öZGüRLüKTEN BAHSETMEK MüMKüN DEğıLDıR
 
 
Hatay Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç ta yaptığı konuşmada, polis olarak görevlerinin, vatandaşın can ve mal güvenliğini, toplumun huzur ve güvenliğini sağlamak, Anayasamızda güvence altına alınan, bireylerin temel hak ve özgürlüklerini güven içinde yaşayacakları ortamı oluşturmak olduğunu dile getirdi.
 
‘ınsanlar topluluk halinde yaşamaya başladıklarında; en az beslenme kadar zaruri olan ‘Güvenlik’ ihtiyaçlarını sağlama ve güven içinde yaşama gereksinimi duymuşlardır. Emniyet Teşkilatı olarak tevdi edilen diğer görevler ile birlikte teşkilatımızın birinci derecede kuruluş amacı insanların can ve mal güvenliğini sağlamak, halkımızın güvenlik ihtiyaçlarını zamanında, uygun şartlarda ve hukuk çerçevesinde karşılamaktır’diyen Hatay Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç “Güvenliğin olmadığı yerde özgürlükten bahsetmek mümkün değildir.
 
 
Vizyonumuz; Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’na, Atatürk ılke ve ınkılâplarına bağlı olarak, polise yetki veren mevzuat çerçevesinde, insan haklarına saygılı ve hukukun üstünlüğüne bağlı kalarak, insanların dini inançlarına, düşünce yapısına bakılmaksızın, cinsiyet ayrımı gözetmeden, herkese eşit, güler yüzlü ve kaliteli bir hizmet sunmaktır.” diye konuştu.
 
 
GüVEN TıMLERı ARTIK ıHTıYAç DUYULAN HERYERDE OLACAK
 
Hatay Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, kurulan Güven Timleri ile Hatay’ın daha güvenli bir il haline geleceğine işaret ederek, “Güven timlerimiz alışveriş merkezlerinde, kalabalık noktalarda, kapalı çarşıda, semt pazarlarında, okul önlerinde ve ihtiyaç duyulan her yerde suç ve suçlularla mücadele etmek üzere kurulmuştur. Güven timleri ile Hatay’ımız daha da güvenli olacaktır.” şeklinde konuştu.
 
EMNıYETE ARAç TAKVıYESı YAPILDI
 
 
Mevcut araçlardan birçoğunun ömrünü tamamladığını ancak ekonomik şartların araçları değiştirme imkânı vermediğini söyleyen Kılıç, “Başlatılan araç kampanyamızın başarıya ulaşmasında hayırseverlerimizin katkısı olmuştur. Hizmete sunacağımız 25 araçtan 16 adedi merkezi bütçeden, 9adedi ise yerel imkânlardan tedarik edilmiştir.” dedi.
 
Yapılan konuşmaların ardından Güven Timlerine araç desteği sağlayan hayırseverlere teşekkür plaketi sunuldu ve yeni araçların göreve sevkleri Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz ile Hatay Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç’ın emirleri doğrultusunda sağlandı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz