Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

Emniyet, Toplumsal Huzurun Garantisi…

10 Nisan 2009 Cuma, 09:25
Emniyet, Toplumsal Huzurun Garantisi…

      CHP Hatay Milletvekili Fuat çay, emniyet teşkilatının her kademesindeki polisin, ekonomik, sosyal ve özlük sorunlarına rağmen büyük bir özveri ve cesaretle görevini yerine getirdiğini belirtti.
 
çay, Türk Polis Teşkilatı’nın 164. yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda, her kademede görev yapan tüm emniyet mensuplarını kutladığını ifade etti. Polisin, yasalarda belirtilen görevini, teknolojinin tüm imkanlarını kullanarak, tecrübesini bilim ve bilgiyle birleştirerek hukuk devleti ilkesi ve insan hakları çerçevesinde yaptığını belirten çay, şöyle devam etti:
“Emniyet Teşkilatının her kademesindeki polisimiz; ekonomik, sosyal ve özlük sorunlarına rağmen büyük bir özveri ve cesaretle yasalarda belirtilen görevini yerine getiriyor. Toplumsal huzur ve güvenliğimizin koruyucusu emniyet teşkilatımızın, bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada, Atatürk ilke ve devrimlerine, insan haklarına, hukukun üstünlüğüne ve yasalara bağlı kalarak devletine ve halkına başarıyla hizmet vermeye devam edeceğine olan inancım tamdır. Zaman zaman ülkemizin iç huzurunu bozmak isteyen terör gruplarıyla giriştikleri mücadelede ve güvenliği sağlamaya çalışırken görevleri başında şehit olan emniyet mensubu arkadaşlarımızın acısını bütün aileleri ve arkadaşlarıyla birlikte yüreğimizde taşıyoruz. Görev şehidi olan emniyet mensuplarımızı burada rahmetle anıyorum.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz