Son Dakika
18 Eylül 2018 Salı

Emniyet Müdürü Kılıç’a Ahilik Kaftanı

22 Eylül 2011 Perşembe, 09:18
Emniyet Müdürü Kılıç’a Ahilik Kaftanı

Program çerçevesinde düzenlenen etkinliklerde Hatay Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği(HESOB) Başkanı A.Kadir Teksöz ve beraberindeki esnaf heyeti, Hatay ıl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç’ı makamında ziyaret ettiler.
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Emniyet müdürü Kılıç, ahiliğin ilk meslek örgütlerinden biri olduğunu ve bu kültür kutlamalarının geleneksel hale getirilmesi gerektiğini ifade etti. 
 
Ahiliğin orijinal, eski ve değerli bir teşkilat olduğunu ifade eden Kılıç, ahilik haftasının tüm esnafa ve Hatay halkına hayırlı olmasını diledi. Kutlamalar çerçevesinde emniyete düşen görevleri en iyi şekilde yerine getireceklerini belirten Kılıç, kültür kutlamalarına önem verdiklerini dile getirdi.
 
HESOB başkanı Teksöz ise ziyarette yaptığı açıklamada, ahiliğin 32 meslek dalına önderlik ettiğini ve Osmanlı imparatorluğunun ilerlemesinde de büyük katkısı olduğunu söyledi. Ahilik tarihi konusunda bilgi veren HESOB Başkanı Emniyet Müdürü Kılıç’a, gerek merkez Antakya’da, gerek ıskenderun’da ve gerekse ilçelerde yaptıkları başarılı çalışmalardan dolayı teşekkür ederek, başarılarının devamını diledi. 
 
HESOB Başkanı Teksöz, Ahilik haftası nedeniyle Emniyet müdürü Kılıç’a Ahilik kaftanı giydirerek, sanatkârların yaptı el işlerini hediye etti.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz