Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

EMITT Fuarında Doğaka’ya Ödül …

15 Şubat 2012 Çarşamba, 17:28
EMITT Fuarında Doğaka’ya Ödül …

Dünyanın 5. ve Türkiye’nin en büyük turizm fuarı olan 16. ”Doğu Akdeniz Uluslar arası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT), 9-12 şubat tarihleri arasında düzenlendi.
 
 
 
 
Bu yıl ”62 ülke ve Tüm Türkiye 10 Salonda Buluşuyor” sloganıyla yola çıkan EMITT”in TüYAP Fuar merkezinde açılışını başta Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Ertuğrul GüNAY olmak üzere, Kıbrıs, Arjantin, Filistin, Slovenya, Rusya Federasyonu, Tataristan olmak üzere 6 ülkenin bakanı ile birlikte gerçekleştirdi.
 
 
 
 
 
Açılış konuşmasını yapan Ekin Fuar A.ş. EMITT Direktörü Hacer Aydın, bu yıl EMITT’in yüzde 10 büyüdüğünü belirterek, fuarın 60 ülke, 150 belde olmak üzere toplamda 4500 katılımcıyla kapılarını açtığını kaydetti. Fuarın bu yılki onursal ülkesinin Arjantin olduğunu açıklayan Aydın, fuara ilk defa katılan ülkelerin sayısının arttığına da dikkat çekti.
 
 
 
 
 
“EMITT Türk Turizminin Büyümesine Katkı Sağlıyor”
 
 
 
 
 
EMITT’in Türk turizminin büyümesine katkı sağladığını dile getiren Hacer Aydın, “Türk turizmi büyüdükçe EMITT büyüyor; EMITT büyüdükçe de Türk turizmi büyüyor ve bundan son derece gurur duyuyoruz.’’ dedi.
 
 
 
 
EMITT açılış töreninde konuşma yapan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, turizmin dünyayı değiştirme gücüne işaret ederek, EMITT’in geldiği noktanın Türkiye turizminin geldiği noktayı ve kaliteyi gösterdiğini belirtti.
 
 
 
 
özel olarak hazırlanan stantlar ve toplam 253 m2’lik alanda, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı desteği ve koordinasyonunda fuara katılan Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye ıllerinin turizm ve kültürel değerlerinin tanıtılmasının yanı sıra konuklara, bölgeye ait yöresel ürünlerden kabak tatlısı, kömbe, yer fıstıklı baklava ve tatlıları, tarhana, sahlep, Kahramanmaraş dondurması gibi yöresel yiyecekler ikram edildi.
 
 
 
 
 
Ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gören Stantlar arasında önemli Turizm ve Seyahat acenta yetkilileri, sanatçılar ile Televizyon program yapımcıları yer almıştır.
 
 
Ziyaretçi sayısının 120.000’i geçtiği ve toplam 4500 katılımcıyla gerçekleştirilen 16. EMITT Fuarında Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı ‘’En ıyi Promosyon ödülü’’’nü kazandı. Haber Merkezi

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz