Emin Dönmez’e Cumhurbaşkanı Hizmet Şeref Belgesi Verdi

19 Temmuz 2014 Cumartesi, 17:44

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde 10 ve 20 yılını doldurmuş delegelere hizmet şeref belgesi ve plaketleri, TOBB Başkanı Rifat HİSARCIKLIOĞLU’nun ev sahipliğinde, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati YAZICI’nın da katıldığı törende verildi.

1992 – 1996 yılları arasında Yönetim Kurulu Başkanlığı, 2003 – 2009 yılları arasında Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerini yürütmüş ve 2009 yılından bu yana da Meclis Üyesi olan Emin Dönmez Hizmet Şeref Belgesi ve Plaketini 14 Temmuz 2014 tarihinde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’den aldı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’den Hizmet Şeref Plaketini Ankara’da düzenlenen iftar programı sonrasında alan Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Emin Dönmez’i yönetim kurulu arkadaşları da ayrıca onurlandırdı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Rifat HİSARCIKLIOĞLU tarafından imzalanarak Emin Dönmez’e verilmek üzere gönderilen Hizmet Şeref Belgesini ise Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Erol Erhan geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen meclis birleşiminde takdim etti.

Belge takdim töreninde bir konuşma yapan Dörtyol Ticaret ve Sana-yi Odası Meclis Başkanı Erol Erhan; “14.07.2014 tarihinde birlik merkezinde yapılan iftar yemeğinde Hizmet Şeref belgesi ve plaket töreni düzenlenmiştir. Bu plaket, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde en az 10 yılını doldurmuş delegelere verilmektedir.

TOBB camiasına 1992 yılında bu yana hizmetleri bulunan Odamız Genel Kurul Delegesi ve Meclis Üyemiz Sayın Emin DÖNMEZ’e Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah GÜL tarafından plaketi teslim edilmiştir. Meclis Üyemiz Emin Dönmez Bey bu önemli ve onurlu belgeyi hem kendi hem de Odamız adına alarak Odamızı onurlandırmıştır. Hizmet Şeref Belgesi ise Başkanlığım tarafından verilmek üzere Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından imzalanarak Odamıza iletilmiştir. Hizmet Şeref Belgesini Emin Dönmez’e takdim ediyor, bundan sonraki işinizde ve hayatınızda başarılar diliyorum” dedi.

Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cemal Talay’da özel ve iş yaşamındaki istikrarlı tutumu ile her zaman topluma örnek olan Emin Dönmez’in bu belgeyi hak ettiğini belirterek; “Oda olarak yönetimimizde olmasından dolayı her zaman iftihar ettiğimiz, sakin ve tutarlı kişiliği ile bizlere her zaman ve her konuda yardımcı olan değerli dostumuz Sayın Emin Dönmez’e TOBB’un 70. Genel Kurulu tarafından Hizmet Şeref Belgesi ve Plaketi verilmiş olması bizleri de gururlandırmıştır. Kendisine başarılar diliyorum” dedi.

Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Emin Dönmez’de yaptığı açıklamada Oda Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür ederek; “Başta Meclis Başkanımız Sayın Erol Erhan ve Yönetim kurulu Başkanımız Cemal Talay Beyefendiler olmak üzere tüm Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarım ile Odamız Üyesi sevgili hemşerilerime teşekkürü bir borç biliyorum. Bu hizmet Şeref Belgesi ve Plaketi şahsım nezdinde tüm Dörtyol’a verilmiş bir belge ve plakettir.” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz