Son Dakika
22 Eylül 2018 Cumartesi

Emellerine Ulaşamayacaklar…

15 Ekim 2011 Cumartesi, 09:32
Emellerine Ulaşamayacaklar…

Hatay’ın ıskenderun ilçesi Denizciler beldesindeki şehit Kazım şengül Polis Merkezi Amirliği binasına yapılan saldırıda şehit olan Polis Memuru Kadir Alcıoğlu için ıl Emniyet Müdürlüğü önünde tören düzenlendi.
 
 
 
Törene, polis memurunun Dörtyol ilçesinde hemşire olan eşi Fatma ile 6 yaşındaki oğlu Ali ve 4 yaşındaki kızı Ayşenur ve Kahramanmaraş’tan gelen yakınları da katıldı. Törende konuşan Adalet Bakanı Sadullah Ergin, tüm vatandaşların bu saldırıları nefretle karşıladığını ifade etti. Bize bu coğrafyayı vatan olarak armağan eden şehitlere bir yenisinin daha eklendiğini ifade eden Ergin, şöyle devam etti:
 
 
 
 
     ”şehidimizi yolcu ediyoruz. Bu alçak ve kalleş saldırıyı yapanların hiçbir surette emellerine ulaşamayacaklar, bundan sonra da ulaşamayacaklardır. Terör örgütü mensupları şunu çok iyi bilmelidirler ki milletimiz, güvenlik güçlerimizle birlikte vatan, ülke için sonsuza dek birlik ve beraberlik içinde mücadeleyi sürdürecektir. Gereken mücadele dün yapılıyordu, bugün de yapılmaya devam edilmektedir. şehidimize Allah’tan rahmet, başta şehidin ailesine, emniyet mensuplarına ve tüm güvenlik görevlilerine baş sağlığı diliyorum.”
 
 
 
Vali Mehmet Celalettin Lekesiz ise ilde ve ülkede huzuru bozmaya çalışan teröristleri kınayarak, ”Bu saldırılar terörle mücadeledeki kararlığımızı bozmayacaktır. Milletçe güçlü duruş sergiliyoruz. şehit olan Polis Memuru Kadir Alcıoğlu’nun eşine, ailesine ve emniyet mensuplarına baş sağlığı diliyorum. şehidin eşi ve çocukları bize emanettir” dedi.
 
 
 
ıl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, polislerin göreve başlarken mesleğin icrasında yaşam ile ölüm arasında ince bir çizgide bulunduklarını bildiklerini söyledi.
 
 
 
Hainlerin kazdıkları kuyuda heba olacaklarını ifade eden Kılıç, ”Bu hainler, kurdukları tuzaklara kendileri düşecekler. Aziz şehidimiz, güzel kardeşimiz bugün Allah katında ve milletin gönlünde en yüksek mertebeye erişmiş bulunmaktadır. Senden önce giden şehitlere selamlarımızı götür. Gözün arkada kalmasın eş ve çocukların annen, baban ve ailen bizlere birer kutsal emanettir. Onlar bizim başımızın tacıdır. Sen göreve başlarken etmiş olduğun yemine sadık kalarak devletin ve milletin için şehitlik mertebesine eriştin. Aramızdan uçup gitsin. Ruhun şat olsun” diye konuştu.
 
 
Konuşmalardan sonra ıl Müftüsü Mustafa Sinanoğlu, törende hazır bulunanlara dua ettirdi. Törenin ardından şehit polisin cenazesi memleketi Kahramanmaraş’a gönderilirken, eşi Fatma Alcıoğlu da ambulansa binmek için direndi. ıl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç’ın ikna ettiği şehit eşi başka bir araçla yola çıktı.
 
 
 
 
Törene, şehidin yakınları, AK Parti Milletvekilleri Orhan Karasayar, Âdem Yeşildal, Hacı Bayram Türkoğlu ve Mehmet öntürk, CHP Milletvekilleri Hasan Akgöl, Mehmet Ali Ediboğlu, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Mustafa Kemal üniversitesi (MKü) Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, Jandarma Alay Komutanı Albay Mustafa Başoğlu ve vatandaşlar katıldı.
 
 
 
Dün, ıskenderun’un Denizciler beldesindeki şehit Kazım şengül Polis Merkezi’ne yapılan saldırıda bir polis memuru ölmüş, 2 polis memuru ile bir sivil memur yaralanmıştı. Olayda bir terörist de ölü olarak ele geçirilmişti.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz