Son Dakika
22 Eylül 2018 Cumartesi

Emeklilik Hayal Oldu ….

08 Aralık 2011 Perşembe, 09:31
Emeklilik Hayal Oldu ….

şahin; “Zorlu geçen ve uzun süren bir çalışma hayatının ardından alınan maaşla sıkıntı çekmeden hayatını sürdürebilmenin tanımı olan emeklilik ne yazık ki sağlık çalışanları için bir hayal olmuştur” Türk Sağlık Sen Hatay şube Başkanı Türk Kamu Sen Hatay ıl Başkanı Hayrettin şahin, Antakya Doğumevi önünde yapılan basın açıklamasında, döner sermaye sisteminin Sağlık çalışanları için sorunlar ve haksızlık sistemine dönüştüğünü ifade ederek birçok hastanede döner sermayelerin geç ödenmekte ve eksik yatırılmakta olduğunu dile getirdi.Entegre hastanelerde ve toplum sağlığı merkezlerinde ise düşük döner sermayeler nedeniyle çalışanların mağdur edildiğini belirten şahin, “Tüm bunlar yaşanırken döner sermaye yönetmeliğinde yapılan bir değişikliğe sağlık çalışanlarının döner sermayelerinde 200 TL’ye varan düşüşlere neden olmuştur. Adaletsizlik bitirileceğine artırılmış, çalışanlar çözüm isterken yeni sorunlarla karşılaşmışlardır.” Dedi. Döner sermaye sistemi tüm sorunlarla çalışma hayatını sağlık çalışanlarına adeta zindan ederken, döner sermayelerin emekliliğe yansıtılmamasının da sağlık çalışanlarına emekliliği zehir etmekte olduğunu vurgulayan şahin açıklamasının devamında, “Zorlu geçen ve uzun süren bir çalışma hayatının ardından alınan maaşla sıkıntı çekmeden hayatını sürdürebilmenin tanımı olan emeklilik ne yazık ki sağlık çalışanları için bir hayal olmuştur.
 
çünkü döner sermayelerin emekliliğe yansıtılmaması nedeniyle sağlık çalışanları emekli olduklarında gelirlerinin yüzde 50’den fazlasını kaybetmektedirler.” ıfadelerine yer verdi.
 
Sağlık çalışanlarını endişelerinden kurtarmak, emeklilikte sıkıntı çekmelerinin önüne geçmek için döner sermayelerin emekliliğe yansıtılması gerektiğini kaydeden şahin açıklamasını, “Sağlık çalışanlarının emeklerinin karşılığını aldığı, adaletli bir paylaşımın yapıldığı, vaktinde ve tam ödenen, emekliliğe de yansıtılarak geleceğimizi de garanti altına alan bir sistem istiyoruz.
 
Türk sağlık sen olarak bu konudaki mücadelemizi sonuç alana kadar sürdürmekte karalıyız. çalışanların bu talebini her platformda dile getirmeye devam edeceğiz.” ıfadeleriyle noktaladı. Haber Merkezi

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz