Son Dakika
18 Temmuz 2018 Çarşamba

Emek En Yüce Değerdir…

24 Ocak 2012 Salı, 10:41
Emek En Yüce Değerdir…

çelik-ış Sendikası Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve ıskenderun şube Başkanı Cengiz Gül, Dörtyol ılçesinde faaliyet gösteren MMK Metalürji Sanayisinde çalışan bin 600 işçi ile Fourway Otel’de bir araya geldi. ıskenderun bölgesinde sendikalaşma oranın her geçen gün arttığını belirten Gül, bölgede çelik-ış Sendikasına kayıtlı 10 bin üye bulunduğunu ve sendikalı olmanın çalışanlara bazı haklar getirdiğini söyledi. çalışanı mutlu olmayan bir işyerinin başarıya ulaşamayacağını vurgulayan Gül, şöyle konuştu: ”Hiçbir zaman sarı sendika olmadık. Hiçbir zaman işçiye, üyelerimize yalan söylemedik. çünkü emek en yüce değerdir. Sendikalı olmak çalışan açısından çok önemlidir. ışverenleri de sosyal paydaş olarak görüyoruz. Amacımız birlikte kazanmak, birlikte üretmektir. Bundan kimse korkmamalıdır.
 
 
Bizler Hak-ış Konfederasyonuna bağlı bir sendikayız. Geçmişte Hak-ış’in bu ülke için, bu millet için ve üyeleri için yaptıkları fedakarlık ortada. Bizler işçinin, emekçinin her zaman yanındayız. Sendika olarak örgütlenme girişimlerimizden hiçbir zaman vazgeçmedik ve vazgeçmeyeceğiz. Yeni çıkacak olan sendikalar yasasını da destekliyoruz.” Programa katılan AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu ise çelik-ış sendikasının başarılı bir sendika olduğunu bildirerek, ”Görülüyor ki bu birliktelik büyük bir sevgiye dönüşmüş. Allah birlik ve beraberliğinizi bozmasın. çalışanın emeği, alın teri kurumadan verilir. Sizlerin bu onurlu ve dik duruşu örnek teşkil etmektedir. Başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.
 
 
Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin de kendisinin de bir zamanlar çelik-ış Sendikasında görev yaptığını anımsatarak, çelik-ış sendikasının bölgede kendini kanıtlamış, işçi dostu bir sendika olduğunu ifade etti.
 
Konuşmaların ardından, Gül, Türkoğlu ve Keskin, bin 600 işçiye kahve fincanı takımı hediye etti. Programa Karayılan Belediye Başkanı Mehmet Yurtman, Payas Belediye Başkan Bekir Altan, çevre belde belediye başkanları, sendika yönetimi, işçi temsilcileri ile işçiler katıldı. AA

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz