Son Dakika
23 Temmuz 2018 Pazartesi

Elt Cihazı Devreye Girmemiş…

26 Mart 2009 Perşembe, 17:19
Elt Cihazı Devreye Girmemiş…

BBP Lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun içinde bulduğu helikoptere bir ay önce ELT olarak adlandırılan yeni Yer Bulma Vericisi (Emergency Locator Transmitter) sistemi takıldığı açıklandı. Helikopterin ait olduğu şirket yetkilisi, helikopterde cihazın bulunduğunu ancak devreye girmediğini söyledi.
 
 
Esas Hava Taşımacılık Turizm ve Ticaret Aş’ye ait Medair şirketi helikopterinde söz konusu cihazın olmadığı yönündeki bilgiler, Esas Holding ıcra Kurulu üyesi çağatay özdoğru tarafından yalanlandı. özdoğru, holdingin üst yönetiminin bu helikopterle uçtuğunu dolayısıyla cihazın olmaması gibi bir durumun söz konusu olmadığını ifade etti. Ancak ELT cihazının şiddetli çarpma ile devreye girdiğine dikkat çeken özdoğru, ”Tahminimize göre, helikopter şiddetli çarpma ile düşmediği için cihaz devreye girmedi.” dedi.
 
 
Yer Bulma Vericisi (ELT), düşüşten sonra pilotun cihazı açması ya da şiddetli çarpma ile iki şekilde devreye giriyor. Bu arada Medair şirketi görevlilerinin, Atatürk Havalimanı’nda sadece Başbakanlık ve BBP kriz masalarından gelen bilgileri değerlendirildiği gözlendi.
 
KAYNAK_CıHAN 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz