Son Dakika
22 Ocak 2018 Pazartesi

Ellibin kişi Ali’yi ebediyete uğurladı…

12 Temmuz 2013 Cuma, 02:07
Ellibin kişi Ali’yi ebediyete uğurladı…

19 yaşında hayatının baharında eli sopalılara kurban giden Ali ısmail Korkmaz 11-07-2013’te memleketi Ekinci Beldesi’nde toprağa verildi. Abdocan’dan sonra Ali’yi şehit vermenin üzüntüsüyle yasa boğulan Hataylılar, Ekinci Beldesi’ne akın ettı. Yaklaşık Ellibin kişinin katıldığı cenaze töreninde Ali’nin ailesi ayakta durmakta güçlük çekti.

Ali’yi 3 şehit annesi uğurladı. Cenazeye ailenin acılarını paylaşmak için Abdullah Cömert ve Eşem Sarısülük’ün aileleri de katıldı. üniversite 1. sınıf öğrencisi olan Ali’nin tabutu cüppeyle örtülüydü evine de dev Türk bayrağı asıldı. Gözyaşlarının sel olduğu cenaze töreninde sık sık ” katil polis hesap verecek” sloganları atıldı.

 
Gezi Parkı eylemlerinde 2 gencini şehit veren Hataylılar yine Demokrasi şehidine ağladı. Eskişehir’de eli sopalılar tarafından darp edilen 19 yaşındaki Ali ısmail Korkmaz memleketi Ekinci Beldesi’nde toprağa verildi.
 
Helallik almak için Antakya Ekinci Beldesi’ndeki baba ocağına götürülen Ali, alkışlarla karşılandı. Tabutunda giyemediği üniversite cüppesi vardı. Ali ısmail Korkmaz’ ın tabutunu gören gözyaşlarına hakim olamadı. Alkışlar yerini isyan ve feryada bıraktı. Aileyi yakınları tesselli etti.
 
Korkmaz ailesinin evinde okunan dualarda Ehli Beyt Kültür ve Dayanışma Vakfı Genel Başkanı şeyh Ali Yeral, Korkmaz’ı darp edenleri lanetledi. Yeral, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını andığı duaları eşliğinde merhum Ali ısmail Korkmaz’ ın mekanın cennet olmasını diledi.
 
Ekinci Beldesi cenaze törenine gelen yurttaşlarla doldu. Ali’nin cenazesi belde mezarlığına götürülmek üzere sevenleri tarafından omuzlara alındı. Mezarlığa kadar omuzlarda taşınan Ali’ye en az Elli bin kişi eşlik etti.
 
Esnaf da kepenk kapatarak törene katıldı. Ali ısmail Korkmaz’ın naaşı mezarlığa götürülerken yol boyunca “Hükümet istifa”, “Faşizme karşı omuz omuza” sloganları atıldı. Türk bayrakları taşındı, Ali’nin fotoğrafları elden ele dolaştı. Alkışlar hiç susmadı. 
 
Ali Kokrmaz’ın cenaze törenine Reyhanlı saldırısında sonra ızmir’e tayin edilen ıl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Başoğlu ve ilimize yeni atanan Hatay ıl Jandarma Komutanı Albay Hasan Koçyiğit da katıldı.
 
Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun yanı sıra ışçi Partisi ve CHP cenaze törenine geniş katılım gösterdi.
 
Evlat acısı anaları birleştirdi. Polisin kurşunu ve gaz bombasıyla yaşamını yitiren Eşem Sarısülük’ün annesi Sayfı Sarısülük ve Abdullah Cömert’in annesi Hatice Cömert acılı anne Emel Korkmaz’ı yanlız bırakmadı. Acılarını paylaşan anneler tabutun başında gözyaşı döktü.
 
Cenaze belde mezarlığına götürüldü. Tabutun yanına Ali’nin resmiyle beraber Abdullah Cömert’in de fotoğrafı da kondu.
 
Ali; sevenleri tarafından sonsuzluğa uğurlandı. Belde mezarlığında toprağa verilen Ali, en son ortaya çıkan ve sosyal medyada paylaştığı “Korkacaksın titreyeceksin yıkılacaksın hükümet” sözleri ve son görüntüleriyle akıllarda yer etti.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz