Son Dakika
22 Temmuz 2018 Pazar

Elektriksiz Kalmanın Mazereti Olmaz…

25 Ocak 2012 Çarşamba, 11:00
Elektriksiz Kalmanın Mazereti Olmaz…

Akgöl; “2012 yılında günlerce elektriksiz kalmanın mazereti olmaz. ıçinde bulunduğumuz kış koşullarında elektrik enerji talebinin artacağı gerçeği öngörülerek gerekli tedbirler önceden alınmalıydı. Bir gün kar yağıyor, elektrikler kesiliyor.” CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, Hatay’da Sık Sık tekrarlayan elektrik kesintileriyle ilgili açıklama yaptı. TEDAş’ın özelleştirme sürecine dâhil edilmesinden sonra, nedenli kötü yönetildiğine sık sık tekrarlayan elektrik kesintileriyle Hataylı hemşerilerinde tanık olmaya başladıklarını ifade eden Akgöl yaptığı yazılı açıklamasında,  TEDAş’ın, eli kolu bağlandığını, abone sayısının artmasına rağmen,  personeli azalttığını iş yapamaz hale getirildiğini söyledi. Partizan uygulamalarla kurumda ki birikim ve deneyim yok edildiğini vurgulayan Akgöl, kötü yönetilme gerçeğiyle Hatay da yaşayan yurttaşların da sıklıkla karşı karşıya gelmeye başladığını kaydetti.
 
 
 
 
Hatay’da Aynı Beceriksizlikle Karşı Karşıyayız Hatay’a bir gün kar yağmasıyla neredeyse bütün Hatay’ın elektriksiz kaldığını belirten Akgöl, elektrik sistemindeki çökmenin tesadüf olmadığını düpedüz beceriksizlikten olduğunu dün Marmara bölgesinde şimdi de Hatay’da aynı beceriksizlikle karşı karşıya kalındığını belirtti.
 
 
2012 yılında günlerce elektriksiz kalmanın mazereti olamayacağının altını çizen Akgöl açıklamasına şöyle devam etti; “ıçinde bulunduğumuz kış koşullarında elektrik enerji talebinin artacağı gerçeği öngörülerek gerekli tedbirler önceden alınmalıydı. Bir gün kar yağıyor, elektrikler kesiliyor.  Altınözü ve Yayladağı ilçe merkezleri, bu ilçelere bağlı belde ve köyler ile Antakya ve Samandağ ilçelerine bağlı 18 belde ve 86 köyümüze elektrik verilemiyor. Vatandaş bilgi alabileceği hiçbir yetkiliye ulaşamıyor. Vatandaş kimden bilgi alacak? Demek oluyor ki ya Hatay TEDAş ıl Müdürlüğünde yeterli sayıda bakım onarım ekibi yok ya da bir şeyler yanlış yapılıyor.  Hatay TEDAş çalışanları ellerinden geleni yapıyorlar.
 
 
 Bunu orda olduğum zaman zarfında yerinde izleme şansı buldum, fakat personel ve donanım yetersizliği ve koordinasyon eksikliğinin etkisiyle kış koşulları karşısında çaresiz kalmışlardır. Yaşanan bu elektrik kesintileri politik tercihlerin sonucu ortaya çıkan kötü yönetimin bir sonucudur. Bir tesadüf değildir. AKP Hükümetinin tercihlerinin faturasını halkımız; pahalı enerji ve önlenemeyen kesintiler olarak demeye devam edecektir.”Haber Merkezi

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz