Son Dakika
21 Ocak 2018 Pazar

Elektrik camiasının başı sağolsun…

01 Eylül 2009 Salı, 23:12
Elektrik camiasının başı sağolsun…

Antakya Elektrik Tesisatçıları Odası Başkanı Vehip Sultanoğlu elektrik direğinde çalışma yaparken akıma kapılarak hayatını kaybeden elektrik ustası için başsağlığı diledi ve meslektaşlarını uyardı.

 TEDBıR ELDEN BIRAKILMAMALI…

Antakya Elektrik Tesisatçıları Odası Başkanı Vehip Sultanoğlu, geçtiğimiz hafta sonunda Süleyman Daplan isimli ustasının müdahale etmek istediği elektrik direğine çıktıktan sonra akıma kapılarak can vermesinden büyük üzüntü duyduklarını kaydederek meslek mensuplarını tedbiri elden bırakmamaları konusunda uyardı. Sultanoğlu açıklamasında; “Süleyman Daplan kardeşimizin kaybından derin üzüntü duyduk. Eşi, çocukları ve aile bireylerinin başı sağolsun” dedi.

CAMıANIN BAşI SAğOLSUN…


Vehip Sultanoğlu meslek mensuplarını uyarmak amacıyla da şunları söyledi: “Mesleğimiz çok titiz ve dikkat istemektedir. En ufak bir dikkatsizlik, tedbiri elden bırakma tehlikeli sonuçlara yol açabilir. Arkadaşımız meslektaşımız Süleyman Daplan’ın ölümü hepimizi üzmüştür. Ancak bu acı olay bundan sonrası için bizlere ders olmalıdır. Hiçbir elektrik ustası, kalfası yada görevli enerji akımını devre dışı bırakmadan kendine güvenerek arızaya müdahale etmemelidir. En ufak bir dikkatsizlik ölümle sonuçlanan mesleğimizde böylesi acılarla karşılaşmamak için gerekli önlemleri zamanında almalı, tedbiri elden bırakmamalıdır… Camiamızın başı sağolsun”

 

Hatırlanacağı üzere 25 yıllık usta, elektrik akımına kapılarak can vermişti. Antakya’da geçtiğimiz hafta içerisinde elektrik arızasına müdahale etmek isteyen 25 yıllık Elektrik Ustası akıma kapılarak can vermişti.

 

Olay Samandağ yolu üzerinde meydana geldi. Antakya’ya bağlı Orhanlı köyünde oturan 5 çocuk babası Süleyman Daplan’ın elektrik enerjisini devre dışı bırakmadan direğe tırmanarak arızaya müdahale etmek istediği sırada akıma kapılarak feci şekilde can verdiği bildirildi. 46 yaşında 5 çocuk babası olan elektrik Ustası Süleyman Daplan’ın cenazesi Cuma günü toprağa verilirken meslektaşları ile ailesi ve yakınları acıya boğuldu.

 

Biz de şok Grup Radyoları ve Asya Gazetesi olarak merhuma Allah’ tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz…

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz