El Kaide Alarmı…

22 Ocak 2014 Çarşamba, 09:48
El Kaide Alarmı…

ısviçre’nin Montrö kentinde bugün başlayacak Suriye konulu Cenevre-2 Konferansı’nı sabote etmek için El Kaide bağlantılı Irak şam ıslam Devleti mensuplarınca Hatay’ın yanı sıra ıstanbul ve Ankara’da bombalı intihar saldırısı yapacakları yönünde haber, Hatay’da panik yarattı.

ınternet sitelerinde yer alan haberde, ıstihbarat birimlerinin, El Kaide bağlantılı IşıD’e mensup 20 kişinin, Cenevre-2 konferansını sabote etmek amacıyla Ankara ve ıstanbul ile Suriye sınırındaki Hatay’da bombalı intihar saldırısı yapacağı bilgisine ulaşması üzerine, Emniyet Genel Müdürlüğü ile Jandarma Genel Komutanlığı tüm kentleri ‘ivedi’ koduyla uyardı.
Cenevre-2 konferansının yapılacağı 22- 24 Ocak tarihleri arasında yapılması planlanan bombalı saldırılarla ilgili intihar eylemcilerinin öncelikli hedeflerinin bulunduğu uyarıda, güvenlik önlemlerinin en üst düzeye çıkarılması, güvenlik güçlerinin bilgilendirilmesi istendi.

Bombalı saldırılarla ilgili intihar eylemcilerinin ellerinde hedef olarak bazı isimlerin yer aldığı listelerin de bulunduğu belirtilen uyarı mesajı şöyle:
“20 IşıD mensubunun ülkemizde bombalı intihar saldırı yapacağı belirlenmiş. Hatay’daki oteller, intihar eylemcilerinin başlıca hedeflerinden biri olarak kabul edilmektedir. Söz konusu eylemlerin, eylemciler tarafından Hatay başta olmak üzere Ankara ve ıstanbul’daki büyük otellerde ve toplantı salonlarında yapılacağı belirlenmiş. Suriye Ulusal Koalisyonu ve Hür Suriye Ordusu üyelerinin yaptığı toplantı salonlarında gerçekleştirebileceği, Hatay, Ankara ve ıstanbul ile ülkemizin diğer kentlerinde Cenevre-2 Konferansının yapılacağı 22-24 Ocak 2014 tarihinde intihar saldırılarının meydana gelmesi beklenmektedir. ıntihar eylemcilerinin ellerinde öncelikli hedef olarak tespit edilen şahısların isimlerinin bulunduğu listelerin olduğu bilinmektedir. Söz konusu bilgilerin göz önünde bulundurulması, konunun hassasiyetine binaen mevcut güvenlik tedbirlerinin gözden geçirilmesi ve tüm personelin bilgilendirilmesi gerekmektedir.”

IşıD mensuplarının bombalı intihar saldırısı ihtimaline ilişkin istihbaratın ardından uyarılar, emniyet birimlerinin haber merkezlerinden tüm polis memurlarına telsiz anonsu ile bildirildi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz