Son Dakika
21 Haziran 2018 Perşembe

Ekonomi Danışmanından Valiye Ziyaret…

07 Aralık 2013 Cumartesi, 11:22
Ekonomi Danışmanından Valiye Ziyaret…

ışadamları toplantısına katılmak üzere ilimize gelen Cumhurbaşkanı Ekonomi Başdanışmanı ve Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası eski (TCMB) Başkanı Durmuş Yılmaz, Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’i ziyaret etti.
 
Gerçekleşen ziyarette konuşan Yılmaz, işadamları ile gerçekleşen toplantılara katılmak üzere daha önce de ilimize geldiğini ve bir kez daha ilimizde bulunmaktan büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti. Yılmaz, işadamları ile gerçekleşecek söz konusu toplantıda genel ekonomi değerlendirmesinde bulunacaklarını sözlerine ekledi.
Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, de Sayın Yılmaz’ı ilimizde görmekten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, düzenlenen toplantının ilimiz ve iş dünyası için yararlı olmasını temenni etti.
 
ış dünyasının moralinin iyi olmasının, illerin ve ülkelerin moralinin de iyi olmasına ciddi katkı sağlayacağını vurgulayan Lekesiz, 21. yüzyılın pek çok değişkenin devreye girdiği çok dinamik bir yüzyıl olduğunu ve bu yüzyılda ülkelerarası rekabette iş dünyasına da çok önemli görevler düştüğünü kaydederek, “ülkemizin koşusuna illerimizin de kendi koşularıyla destek verebilmeleri için şahsınızın ve sizin gibilerin birikimlerine iş dünyamızın ihtiyacı var” diye konuştu.
 
Vali Lekesiz, Yılmaz’a tarihi Valilik binası hakkında da bilgi vererek, ilimizin tarihine ışık tutan ‘Hatay Devleti’ kitabını ziyaretin anısına hediye etti. Lekesiz ayrıca konuğuna
Valilik binasında bulunan Hatay Devleti Müzesi’ni de gezdirdi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz