Son Dakika
23 Mart 2018 Cuma

Ekin Ortaokulu yılsonu etkinliği görkemli geçti…

02 Haziran 2016 Perşembe, 15:46

Önceki gün Meclis Kültür Merkezi’nde gerçekleşen Ekin Ortaokulu yılsonu etkinliği büyük beğeni topladı. Okul öğretmenleri nezaretinde Ekin Ortaokulu öğrencilerinin hazırlayıp sunduğu skeçler, müzik ve şiir dinletileri göz kamaştırdı. Oldukça başarılı geçen etkinlikte tüm veliler Ekin Ortaokulu yönetici ve öğretmenlerini tebrik etti. Öğrencilerin yılsonu etkinliğinde sergiledikleri başarılı performans gözlerden kaçmadı.

Etkinlik öncesi yönetim kurulu adına velilere hitaben bir konuşma yapan EKİN OKULLARI YÖNETİM KURULU ÜYESİ MEHMET KARASU; “ Sizler; Yıllarca başarıdan başarıya koşan Hatay’da öncü ve lider kurum Ekin Okulları’na güvenerek çocuklarınızı bize emanet ettiniz. En iyi eğitimi almaları için Ekin Okulları’na kaydettiniz. Bizler bütün yıl boyunca idareci, öğretmen ve çalışanlarımızla hep bunun bilincinde olarak çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Hem derslerde hem sosyal-sportif ekinliklerde zengin çalışmalar yapıldı.

Ayrıca Arapça ve İngilizce dil eğitimi en iyi biçimde verildi.  Öğrencilerimizin çok iyi bir eğitimden geçtiklerini, aldıkları eğitimle geleceğe daha iyi hazırlandıklarını öğrencilerimizin katettikleri mesafeden ve Teog sınavındaki başarılarından anlıyoruz. Öğrencilerimizin sonraki eğitim basamakları için güçlü bir temel kazandıklarına inanıyoruz. EKİN Ortaokulu dönüşüm sürecinde kurulan tek ortaokul olarak artık albenisi en yüksek olan okul durumundadır.” Dedi.

EKİN OKULLARI YÖNETİM KURULU ÜYESİ MEHMET KARASU’nun konuşması devamla aynen şöyle:

“HAYATINI ANLAMLI YAŞAMALISIN! HER ŞEYİN EN GÜZELİNİ ZAMANINDA YAPMALISIN!

DEĞERLİ VELİLERİMİZ,SAYGIDEĞER ÖĞRETMENLERİMİZ VE TÜM MİSAFİRLERİMİZ;

Sizleri Ekin Yönetim Kurulu adına  saygıyla selamlıyorum! Hepimizin hayatında değerli anlar vardır.Yaşamın bir parçasıdır ama genellikle onların farkına  zamanında varılmaz. Ta ki elimizden uçup gideceğini ve kaybedeceğinizi anlayana kadar. Okul da öyledir. Hepimizin en güzel anları okulda yaşanmıştır.Orada harflerin ve sözcüklerin gizemli dünyasıyla tanışırız. Dünyayı okulda anlamaya başlarız.Ve dünyaya bakışımız ve kimliğimiz okul sürecinde şekillenir.Ailemize,ülkemize ve hatta tüm dünya nasıl daha yararlı bir insan olacağımızı öğreniriz.Tüm bu güzellikleri eğitimin mimarları fedakar öğretmenlerimize borçluyuz,onlara her zaman minnet borçluyuz ,ne yapsak bu kutsal mesleğin hakkını ödeyemeyiz.Tam bu noktada Ekin öğretmenlerine yıl boyunca büyük bir şevkle çocuklarımıza verdikleri tüm güzellikler,yarattıkları değerler adına huzurunuzda teşekkür ediyorum.ayrıca çocuklarımızın her an yanında olan müdür beye ,idareci arkadaşlara ve çalışanlara ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum.

Bir yıl içinde akademik başarıyı en yüksek düzeyde gerçekleştirerek kurumsal ve disiplinli bir işleyişe sahip olduğunu göstermiştir.Tabiî ki bu düzeyde bir eğitimi yapabilmenin temelinde Ekin Okulları’nın 18 yıllık başarılı tarihi ve deneyimli bir kurum olması yatar. Hiçbir başarı kendiliğinden oluşmaz.Ekin Okulları daha önce olduğu gibi dönüşümden sonra okullaşma sürecinde de öncü ve lider kurum olma konumunu sürdürüyor. EKİN emekle yoğrulan uzun yılların yarattığı kalıcı bir eğitim kurumudur. Tarihselliğimizden aldığımız güçle akademik başarıda yine en öndeyiz. Ekin Okulları hem ortaokul hem de lise ve üniversiteye hazırlık alanında kesintisiz biçimde Hatay’da farkını ortaya koyarak lider kurum olma özelliğini sürdürüyor.

Ekin okulları Hatay’da eğitimde kendine özgü model yaratmış ve kalıcı bir marka haline gelmiştir.Çocukları geleceğe hazırlarken kimliğini oluşturmuş,sosyal gelişkinliği yüksek ,kültürünü ve değerlerini bilen ve özümseyen,ülkesine yararlı bir yurttaş olarak yetişmeleri bizim vizyonumuzdur. Yakında deneyimlerimizi ve yarattığımız tüm değerleri büyük bir koleje taşıyacağız.Hatay’da geleceğin başarılı, bilinçli  ve bilimsel düşünen kuşaklarını yetiştirecek bir okul kuruyoruz. Şu an oluşturma sürecinde olduğumuz EKİN KOLEJİ  evrensel değerleri yeni kuşaklara taşıyacak çağdaş bir anlayışa sahiptir.

Değerli gençler; ,hayatınızın en değerli yıllarını yaşıyorsunuz.Zamanınızı değerli harcayın. Sürekli bilgilenin,yeteneklerinizi geliştirin ,mutlaka bir dil öğrenin. Dünya hızla değişiyor. Çağa ayak uydurmak hayati önem taşıyor.Dünyaya ayak uydurmanın tek yolu dünya yurttaşı olmaktır. Eğitimin sonu yoktur. Kendinizi sürekli geliştirin. Kendini geliştirmek de her an eğitimden geçer. Bu süreçte hedefinizi kendi yeteneklerinize ve ilgi alanlarına ugun olarak belirlemeniz gerekir. Hedef  belirlemek eğitimde başarının ilk adımıdır. Öğrenim hayatı boyunca hepinize  üstün başarılar diliyorum.Ekinli olmanın onurunu ve gururunu taşıyorsunuz hepinizi çok seviyoruz.

Değerli velilerimiz, sevgili öğrenciler ve tüm misafirler; bizler Ekin Ailesi olarak sıcak ve güven veren bir okul ortamı yaratmanın mutluluğu içindeyiz.Bizlere kuruluşumuzdan bu yana tam 18 yıldır duyduğunuz güvenden  dolayı sizlere sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum.çocuklarımız geleceğe doğru yol alırken onlara bir aile  şefkatiyle eğitim vermeye devam edeceğiz.Geleceğin çağdaş ve bilimsel düşünen ,kendi kimliğini unutmayan, haktan ve adaletten sapmayan,demokratik bir yaşam kültürüne sahip  yeni nesiller yetiştireceğiz. Huzurlarınızdan ayrılırken siz değerli velilerimizi ,fedakar idarecilerimizi öğretmenlerimizi ve çalışanlarımızı,geceye katılan tüm misafirlerimizi saygıyla selamlıyorum.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz