Ehli Beyt Konulu Konferans…

26 Kasım 2011 Cumartesi, 09:57
Ehli Beyt Konulu Konferans…

Arap Aleviliğini Koruma ve Yaşatma Derneği’nin düzenlediği ‘Ehli Beyt Sevgisi ve Ehli Beyt’in ımami’yeti’ konulu konferans 27 Kasım’da Samandağ ilçesinde yapılacağı açıklandı.
 
 
Arap Aleviliğini Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı şeyh Ahmet Ak, Antakya Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlediği basın toplantısında, 27 Kasım 2011 tarihindeki konferansa tüm vatandaşların davetli olduğunu söyledi.şeyh Ahmet Ak, “Arap Aleviliğini Koruma ve
 
 
Yaşatma Derneği olarak, Bizler Ehli Beyt’i Hz. Muhammed (s.a.v) Hz. Ali ve Ehli Beyt imamlarına sımsıkı bağlı ve onların yolunda yürümeye devam eden Akdeniz Arap Alevileri olarak, 27 Kasım Pazar günü saat 13.30 da Samandağ Yetimler Düğün salonunda Arap Aleviliğini Koruma ve Yaşatma Derneğinin şemsiyesi altında ‘Ehli Beyt Sevgisi ve Ehli Beyt’in ımami’yeti’ konu konferansımıza Alevi, Sünni, Türk, Arap, Kürt, Müslüman, Hıristiyan, Ermeni kısacası tüm halkımız davetlidir.” dedi.
 
 
 
Ahmet Ak, konferansa Türkiye’nin her yerinden Alevi Bektaşi Federasyonları, Caferi Liderleri, Arap Alevilerinin vakıf ve dernekleri, Arap Alevi şeyhleri, yazarları ve din adamlarının katılacağını açıklamasında yer verdi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz