EHDAV Yönetimi Başkan Savaş’ı ziyaret etti…

23 Şubat 2015 Pazartesi, 11:59

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Ehl-i Beyt Kültür ve Dayanışma Vakfı (EHDAV) Başkanı Ali Yeral ve yönetim kurulu üyelerini konuk etti.
Hatay Mesleki Eğitim Kursları(HATMEK) binasında sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Başkan Savaş, Hatay’ın adeta bir gökkuşağı gibi rengarenk olduğunu ve bütün renkleri ile gurur duyduğunu ifade etti.
Hatay’ın son 4 yılda Ortadoğu’da yaşanan olaylardan dolayı zor süreçler yaşadığını vurgulayan Başkan Savaş “Hatay üzerinde de çeşitli oyunlar oynandı. Fakat biz Hatay’ın bütün dinamikleriyle 2 bin 500’ü aşkın toplantı gerçekleştirdik. Gerçekleştirdiğimiz bütün toplantılarda çıkan tek anlayış Hatay’ın kardeşliği ve birliği oldu. Ecdatlarımızdan aldığımız bu birlik ve beraberlik anlayışını kimsenin bozmaya gücü yetmeyecek.” dedi.
Yerel dinamiklerin büyükşehir için itici bir güç olduğunun altını çizen Başkan Savaş, “Hatay için ne yapabiliriz sorusuna en güzel cevabın, yerel dinamiklerden geleceğine inanıyorum. İlimizin altyapı ve üstyapı hizmetlerine ihtiyacı var. Bu temel eksikler giderildikten sonra kültürel ve sosyal yapılara daha çok ağırlık vereceğiz.” dedi.
Hatay için çok önemli projelere imza attıklarını ve bunları hayata geçirmeye başladıklarını belirten Başkan Savaş “Bu projeleri tanıttığımız zaman Hatay’ın bütün güçleriyle bir araya geldik. “Birlikte Çalışıyoruz Birlikte Başaracağız” sloganımızdan aldığımız enerjiyle hiçbir siyasal ve bölgesel ayrım yapmadan Hatay’ı birlikte yöneteceğiz ve kalkındıracağız” dedi.
EHDAV Başkanı Ali Yeral ise, Başkan Savaş ile bir araya gelmekten mutluluk duyduklarını ifade ederek, Hatay’ın her anlamda önemli bir yere gelmesi için üzerlerine düşen görevleri yapmaya hazır olduklarını ifade etti.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz