Son Dakika
15 Temmuz 2018 Pazar

Eğitimcilere Dizüstü Bilgisayar…

10 Eylül 2009 Perşembe, 19:03
Eğitimcilere Dizüstü Bilgisayar…

Mustafa Kemal üniversitesi ıskenderun Meslek Yüksek Okulunda bir ilk daha gerçekleşti. Okul yönetimi tarafından tüm öğretim elemanlarına diz üstü bilgisayar verildi.
 
Törene katılan Mustafa Kemal üniversitesi rektörü Prof. Dr. M. şerefettin Canda yaptığı açıklamada: “Okullarımızda verilen eğitim niteliğinin yükseltilmesi için hiçbir fedakârlıktan kaçınmadıklarını, eğitim teknolojilerine yatırım yapmaya sürdüklerini belirterek “ ıskenderun Meslek Yüksek okulu üniversitemizin kurucu okullarındandır. Aynı zamanda öğrenci sayısı yönünden en kalabalık okulumuzdur. öğrenci sayımız 4000 civarında olup, yeni açtığımız programlarımıza ek öğrenci alımları ile öğrenci sayımızı 5000 kişiye ulaştırmayı hedefliyoruz.” dedi.
 
Canda: “Bu okulumuzun öğretim elemanları da genç arkadaşlarımızdan oluşuyor. Onların daha iyi çalışmaları, öğrencilere ders anlatmalarını kolaylaştırmak için bilgisayar veriyoruz. Bilgisayarlar eğitim-öğretim için ayrılmaz bir parça durumundadır. Genç öğretim elamanı arkadaşlarımdan çok çalışmalarını istiyorum. çünkü bu okullardan sanayimize meslek elemanı yetiştiriliyor. ıyi yetişmemiş bir elemanın kimseye faydası olmaz” dedi.
 
 Törende okul müdürü tarafından okulu tanıtılan bir sine vizyon gösterisi yapıldı. Tören sonunda Rektör Canda tarafından öğretim elemanlarına bilgisayarları verildi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz