Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

Eğitim ayaklar altında…

21 Nisan 2010 Çarşamba, 11:20
Eğitim ayaklar altında…

Antakya’da ana sınıfı öğrencisini ayaklarının altına alarak cezalandıran öğretmen cep telefonu kamerasıyla görüntülendi. Ailenin şikayeti üzerine olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Antakya’da Aksaray Mahallesi’nde bulunan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ılköğretim Okulu’nda ana sınıfında görev yapan okul öncesi öğretmeni F.N.’nin, bir öğrencisine uyguladığı akıl almaz ceza yöntemi, aynı sınıfta görev yapan yardımcı stajyer öğretmen tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

Cep telefonu ile kaydedilen görüntülerde, kabahatinin ne olduğu bilinmeyen 6 yaşındaki ana sınıfı öğrencisini öğretmen masasının altına yüzükoyun yatırıp daha sonra da ayaklarıyla sırtına basan öğretmen F.N.’nin aynı esnada sınıftaki diğer öğrencilere nutuk çektiği görülüyor.
“çocuklar saygısız olursanız sizi kimse kayla almaz. öğretmenin sözünü keserseniz bakın böyle paspas olursunuz. Okula efendilik öğrenmeye geliyorsunuz. Burada size kimse görgüsüzlük öğretmez” diyen ve tırnak temizliği ile ilgili öğrencilerle konuşmaya devam eden öğretmen F.N. tüm bu yaşananlar sırasında, ayaklarının altında yatan çocuğa arada bir tekme atmaktan da geri kalmıyor.

çocuklarının okula maruz kaldığı uygulamaları öğrenen aile, bu sabah okula gelerek, okul müdürü ile görüştü. Yapılan görüşmenin ardından konuyla ilgili gerekenin yapılacağına dair söz alan aile okuldan ayrılırken, çocuğun annesi yaşanan olayın işkence olduğunu söyledi.
Küçük çocuğun dayısı olduğunu belirten ıbrahim Akgül, “çekilen görüntülerde öğretmenin çocuğu masanın altına yatırdığı ve ayaklarıyla üstüne bastığı görülüyor. çocuk bu durumdan psikolojik olarak etkilendi” diye konuştu.

Konuyla ilgili olarak Hatay ıl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından soruşturma başlatıldığı bildirildi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz