Son Dakika
19 Ocak 2018 Cuma

Eğitim adına önemli girişim…

09 Şubat 2013 Cumartesi, 15:01
Eğitim adına önemli girişim…

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Antakya Belediyesi & Primemall AVM ve ıl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle “Her çocuk ıngilizce Konuşacak” projesi kapsamında Antakya merkez, belde ve köy okulları müdürleri ile somestir kokteylinde bir arada geldi. Antakya Primemall AVM Sanat galerisinde düzenlenen etkinliğe Hatay Vali Vekili Kadim Doğan, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, ıl Milli Eğitim Müdürü Osman şimşek, Belediye Başkan Yardımcısı Halil ıbrahim Yelkaya, Milli Eğitim şube Müdürleri, Primemall Antakya AVM Müdürü Tuncay Cingöz, proje yürütücüsü Mehmet Mahanoğlu, merkez ilçe, belde ve köy okulları müdürleri katılım gösterdi.

 

 

 

Hatay Vali Vekili Kadim Doğan düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada Antakya Belediyesi, ıl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Primemall Antakya AVM’nin birlikte hareket ederek öğrencilerin internet üzerinden ıngilizce dil eğitim almaları doğrultusunda sürdürülen projenin amacına ulaşmasından dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti. Doğan, “Yabancı dil insan hayatında oldukça önemlidir. ınsanların birbirleri ile anlaşmalarında en önemli unsurdur. Uluslararası anlamda ıngilizce hem bilim, hem de konuşma dilidir. Böyle başarılı bir projenin amacına ulaşmasında emeği geçenleri kutluyorum.” dedi.

 

 

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, eğitim adına önemli bir girişim içinde bulunduklarını ifade ederek, “Hedefimiz okul öncesi, anasınıfı ve ilkokul çağındaki 3-10 yaş grubu çocuklara ıngilizce öğretmektir. 2800 çocuğumuza ‘Her çocuk ıngilizce Konuşacak’ projesi kapsamında ‘Pumkin Online Learning for Chıldren’ programı ile ücretsiz ıngilizce dil eğitimi veriliyor. Proje kapsamında 2000 çocuğun ıngilizce Dil Eğitimi alması hedeflenirken bu sayı talebin fazla olmasından dolayı 2800’i buldu. Başvuru yapan her çocuğumuz bu kurstan faydalanma imkânına kavuşuyor. 2800 evladımız ücretsiz ıngilizce dil eğitimi görüyor. çocuklar, bilgisayar ortamında, 24 saat internetten verilen şifre ile giriş yaparak ıngilizce dil eğitimini yapabiliyor. Projemizi destekleyen, hayata geçmesine katkı sağlayan ve bu konuda sorumluluk duyan ıl Milli Eğitim Müdürü Osman şimşek’e, Proje Yürütücüsü Mehmet Mahanoğlu’na, Primemall Antakya AVM yönetimine ve değerli müdürü Tuncay Cingöz’e teşekkür ediyorum. Somestir Kokteylimize katılım gösteren ve projeye destek veren tüm okul müdürlerimize şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

 

 

ıl Milli Eğitim Müdürü Osman şimşek törende yaptığı konuşmada, bu anlamlı projenin sosyal sorumluluk projesi kapsamında olduğunu hatırlatarak, “Böyle güzel, hayırlı bir projenin hayata geçirilmesinde kurumsal katkımız olmasından dolayı mutluyum. çocuklarımız adına değerli olan bu projeye öncülük etmesinden ötürü Antakya Belediye Başkanımız Sayın Doç.Dr. Lütfü Savaş’a, projeye sağladıkları katkılardan ötürü değerli okul müdürlerimize, Primemall Antakya AVM Müdürü Tuncay Cingöz’e ve proje yürütücüsü Mehmet Mahanoğlu’na teşekkür ediyorum.” dedi.

 

 

Kokteyl sonrasında projenin hayata geçmesinde öncü olan ve emeği geçenlere plaketler takdim edildi.  Hatay Vali Vekili Kadim Doğan, Primemall Antakya AVM Müdürü Tuncay Cingöz’e, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, ıl Milli Eğitim Müdürü Osman şimşek’e, ıl Milli Eğitim Müdürü Osman şimşek ise proje yürütücüsü Mehmet Mahanoğlu’na ayrı ayrı plaket verdi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz