Son Dakika
25 Haziran 2018 Pazartesi

Ediboğlu’ndan IŞİD soru önergesi…

22 Ocak 2015 Perşembe, 11:14

CHP Hatay Milletvekili M. Ali Ediboğlu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na sunduğu Önerge’de, IŞİD militanlarından da vize istemi sırasında bir kutucuğu işaretlemelerin istenip istenmediğini sordu. Ediboğlu’nun önergesi şöyle:
“IŞİD saflarında savaşmak için neredeyse Dünya’nın her ülkesinden Suriye ve Irak’ta savaşmak için gelen Cihatçıların, Türkiye üzerinden Irak ile Suriye’ye geçtiği ve görevlilerin buna göz yumduğu veya kolaylık sağladığı iddiaları bugüne kadar yayımlanan haberlerde yer almıştı.
Islamic State adlı IŞİD haber sitesinde; Bakanlığınızın vize alacak turistler için doldurması istenen Vize Aplikasyon Form’unda, Cihad için vize istendiğine dair bir ayrı bir kutucuğun da var olduğu iddia edilmektedir.
Cihad için Türkiye üzerinden Suriye ve Irak’a geçmek isteyenler tarafından işaretlenmesinin istendiğine ait bir Form’un görüntüsü de söz konusu sitede yayımlanmıştır.
Bu çerçevede;
1-) IŞİD haber sitesinde yayımlanan ve Bakanlığınızın Suriye ve Irak’a Türkiye üzerinden gidecek turistlerden doldurmasını istediği “Vize Aplikasyon Form’unda” Cihad için vize istendiğine dair bir ayrı bir kutucuğun da var olduğu iddiaları doğru mudur?”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz