Son Dakika
21 Haziran 2018 Perşembe

Ediboğlu:Büyükşehir Adayımız Belli Değil…

04 Aralık 2013 Çarşamba, 09:50
Ediboğlu:Büyükşehir Adayımız Belli Değil…

Cumhuriyet halk Partisi Hatay Milletvekili Dr. Mehmet Ali Ediboğlu, Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için, ıskenderun Belediyesi eski Başkanı Mete Aslan’ın isminin telaffuz edilmesine açıklık getirdi.
 
Olayın Amerika gezi sırasında uçak’ta Cumhuriyet Gazetesi’ne mensup bir muhabirin Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na, diğer partilerden müracaat eden aday adayların gösterilip gösterilmeyeceğine ilişkin sorusuna yorum yapmasından Mete Aslan’ın isminin telaffuz edildiğini kaydetti. Milletvekili Ediboğlu, ‘ Cumhuriyet gazetesi muhabiri Genel Başkanımızın merkez sağdaki partilerin CHP’ye ilgi gösterdiklerini ve Türkiye’yi uçuruma götürmek isteyen AKP’ye karşı merkez sağdan çok ciddi destek geldiğine ilişkin sözlerinden bu yorum çıkarılmıştır’ ifadesinde bulundu. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun AKP’nin Türkiye’yi götürmek istediği karanlıktan kurtarmak için herkese çağrıda bulunduğunu hatırlatan Milletvekili Ediboğlu, ‘Genel Başkanımızın bu çağrısı diğer bütün partilerden büyük bir destek gördü.
 
Kapılarımızı herkese açtık. Demokrasi ve çağdaşlaşmadan yana olan herkesi partimize davet etmesinden dolayı, CHP dışındaki diğer partilerden birçok aday adayın başvuru yapmasına neden oldu’ hatırlatmasında bulundu. CHP dışındaki aday adayların kamuoyu yoklamalarından çıkmaları halinde aday gösterilebileceğini kaydeden Milletvekili Ediboğlu, ‘Eğer koşullarımız uyuyorsa, parti tabanından destek görüyorsa, elbette aday gösterilecektir.
 
Ben Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için Genel Başkan Yardımcılarıyla görüştüm. Halen araştırmaların devam ettiğini, tabanın kabul edeceği, en çok oy alabilecek kimsenin CHP dışından da olsa aday olabileceğini söylediler. Ama Hatay konusunda kesinlik kazanmış veya netleşmiş bir isim olmadığını söylediler. Yine Mete Aslan’ın ismi kabul görürse, parti tabanı sıcak bakarsa, örgüt olumlu yönde görüş bildirirse, sağ kökenli olursa dahi aday gösterilebileceğini söylediler. Ama tabanımızdan kabul görmeyecek birinin aday gösterileceğini tahmin etmiyorum’ dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz