Edaş’tan Hatay’da 4 Büyük proje…

07 Ekim 2015 Çarşamba, 01:01

TOROSLAR EDAŞ, İLİMİZDE YOL AYDINLATMA VE KESİNTİSİZ ENERJİ İÇİN 4 BÜYÜK PROJEYE İMZA ATIYOR…

Toroslar EDAŞ, tüketicilerine güvenli, temiz ve kesintisiz enerji sağlayabilmek için Hatay’daki altyapı çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

Hatay’ın önemli yerleşim bölgeleri, üniversite çevresi ve ana caddelerinde altyapı çalışmalarına hız veren Toroslar EDAŞ, yeni yatırımlarıyla birlikte tüm tüketicilerinin kesintisiz, güvenli elektrik gücüne ulaşmasını garanti altına alacak. Birçok projesini tamamlayan Toroslar EDAŞ, kalan çalışmalarını Ekim ayı ortasına kadar bitirmeyi hedefliyor. Hatay’daki projelerin detayları ise şöyle;

Kuzeytepe, Güzelburç, Ottoman, Narlıca, Alazi, Üniversite, Dağıtım Merkezi İrtibat Projesi

Anayazı, Derince, Dikmece üniversite bölgelerinde enerji taleplerinin ve yeni yapılaşma doğrultusunda enerji ihtiyacının karşılanmasını ayrıca arızadan kaynaklı kesintilerin azaltılmasını kapsamında yeni kablolar döşendi.

Odabaşı Aydınlatma Işıkları yenilendi

Antakya İlçesi Odabaşı Mahallesi Uğur Mumcu Caddesi’nde, ömrünü tamamlayan yol aydınlatmaları yenilendi.

Arsuz Gökmeydanı Projesiyle kesintiler en aza indirgenecek

Havai hatlardan kaynaklı kesintilerin engellenmesi, arıza geri dönüşlerinin azaltılması, korozyon sonucu aydınlatma verimliliği düşen sistemin yenilenmesi amacıyla; Gümüşkent, Altın Kent, Valilik, PTT Evler, Gizem Kent, Gözcüler Siteleri ve Toplu Konutlar’da havai hatlar yer altına alındı. Aydınlatmaların yenilendiği Altın Kent, Gümüş Otel ve Gözcüler civarındaki bazı mahallelerde havai hatlı şebekeler de iyileştiriliyor.

Harbiye Caddesi yol aydınlatma direkleri değişiyor…

Defne İlçesi Sümerler Mahallesi, Şükrü Kanatlı Köprüsü’nden,  Harbiye Mahallesi Sinanlı Yol Kavşağı ile Mehmet Yeloğlu Köprüsü’ne kadar olan bölümde ömrünü tamamlamış ve tehlike arz eden beton direkler değiştirildi. Yol aydınlatması galvanizli direklerle yeniden yapılıyor. Ayrıca yeni modüler hücreler ve güç artırımı yapılarak temiz kaliteli ve güvenli enerji sağlanmış olacak. Toroslar EDAŞ yetkililerinin verdiği bilgiye göre projenin 18 Ekim 2015’te tamamlanması hedefleniyor.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz