Son Dakika
22 Ocak 2018 Pazartesi

Düzenli bir gelire ihtiyacımız var…

27 Şubat 2013 Çarşamba, 17:01
Düzenli bir gelire ihtiyacımız var…

Hatay Vergi Dairesi Başkanı Kazım Karaca, 24. Vergi Haftası dolayısı ile Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’i makamında ziyaret etti. Gelir ıdaresi Grup Müdürleri Namık Orhan ve Ahmet Tecimen eşliğinde gerçekleşen ziyarette konuşan Hatay Vergi Dairesi Başkanı Kazım Karaca, haftanın önemi ve hafta süresince gerçekleşecek etkinlikler  hakkında bilgi verdi.
 
önceki yıllarda gerçekleşen etkinliklerin devam edeceğini bunun yanı sıra okullarda düzenlenen konferanslara yoğunluk vereceklerini ifade eden Karaca, amaçlarının gençlerimizin de vergi konusunda  bilinçlenmesini sağlamak olduğunu kaydetti. Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz de, ziyaretten dolayı memnuniyet duyduğunu ifade ederek, bu tür haftaların kamuoyunu bilgilendirmek anlamında önemli olduğunu söyledi.
 
Vali Lekesiz, toplum olarak da birey olarak da ihtiyaçlarımız yükseliyor. Nasıl ki birey olarak ihtiyaçlarımızı karşılayabilmek için daha fazla gelire gereksinim varsa, Devlet olarak da vatandaşların artan giderlerini karşılayabilmek için daha fazla gelire dolayısı ile vergiye ihtiyacımız olduğunu vurguladı ve “Devletin asli ve sürekli görevlerini sağlıkla icra edebilmesi için düzenli bir gelire ihtiyacı var. Vergiyi ne kadar düzenli verirsek, vergi bilincinin gelişmesine ne kadar katkı sağlarsak eğitim, sağlık, adalet, güvenlik kısacası Devletin vermek zorunda olduğu asli ve sürekli görevlerin hepsi de daha kaliteli olur” dedi.
 
Hatay’ın en fazla vergi veren iller arasında 8. sırasını koruduğunu hatırlatan Lekesiz, ‘Bunda sizin görevinize sahip çıkmanızın ve vergi ödemenin toplumsal bir görev olduğunun bilincinde olarak, vergisini zamanında ödeyen değerli Hataylıların da büyük katkısı var. Bundan dolayı sizlere ve değerli Hataylılara teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz