Son Dakika
24 Eylül 2018 Pazartesi

Duyguların Güçlendiği Günler…

10 Kasım 2011 Perşembe, 09:12
Duyguların Güçlendiği Günler…

Lekesiz; “Bugün bir Kurban Bayramı’nı daha hem ilimiz hem de ülkemiz genelinde huzur içinde kutlamanın mutluluğu ve coşkusu içerisindeyiz. Dini bayramlarımız, millet olma bilincinin tekrar yükseldiği, kırgınlıkların, dargınlıkların sona erdiği, birlik ve beraberlik duygularımızın daha da güçlendiği müstesna günlerdir”
 
 
 
Vali M.Celalettin Lekesiz, bu bayramda da emniyet güçlerini, askerleri ve mahkumları unutmadı.Vali Lekesiz, Kurban Bayramı’nın birinci günün de Polisevi’nde emniyet mensupları ile bir araya gelerek bayramlarını kutladı.
 
 
 
Polisevi girişinde ıl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç tarafından karşılanan Vali Lekesiz, burada ıl Emniyet Müdürlüğü personeli ile bayramlaştı.
 
 
 
2 inci Hudut Alayı ve Garnizon Komutanı P. Kd. Alb. M. Semih Erdoğan, Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Adem Yazar, ıl Jandarma Komutanı J. Alb. Mustafa Başoğlu ve ıl Müftüsü Mustafa Sinanoğlu’nun da bulunduğu ziyarette polis memurları ile bir süre sohbet eden Vali Lekesiz, ilimizde bayramın huzur ve güven içerisinde geçiyor olmasında, mesai mefhumu gözetmeden görev yapan emniyet güçlerimizin katkısının büyük olduğunu vurgulayarak teşekkür etti.
 
 
 
Lekesiz, daha sonra askerlerle bayramlaşmak üzere saat ıl Jandarma Komutanlığı’na geçti. Burada ıl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Başoğlu ve askerler tarafından karşılanan Vali Lekesiz, askerlerle bir sure sohbet ederek bayramlarını kutladı.
 
 
 
Lekesiz, askerlere hitaben yaptığı konuşmada, ‘Bugün bir Kurban Bayramı’nı daha hem ilimiz hem de ülkemiz genelinde huzur içinde kutlamanın mutluluğu ve coşkusu içerisindeyiz. Dini bayramlarımız, millet olma bilincinin tekrar yükseldiği, kırgınlıkların, dargınlıkların sona erdiği, birlik ve beraberlik duygularımızın daha da güçlendiği müstesna günlerdir.
 
 
 
ışte bu günleri amacına uygun olarak huzur ve sükûn içinde geçirebilmek için sizler, mesai kavramı gözetmeksizin yirmi dört saat esasına dayalı olarak görev yapıyorsunuz. Bunun için sizlere teşekkür ederim. Bayramınız kutlu olsun.’dedi.
 
 
 
 
Lekesiz’in bir sonraki durağı Hatay E Tipi Kapalı Cezaevi oldu. Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Adem Yazar tarafından karşılanan Vali Lekesiz,  beraberindeki protokol üyeleri ile birlikte cezaevi çalışanları ve mahkumlarla bayramlaştı.
 
 
 
 
 
Lekesiz, çeşitli sebeplerden dolayı bir şekilde cezaevine girmiş olanlara, bir an önce cezalarını tamamlayarak sevdiklerine kavuşmaları temennisinde bulundu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz