Son Dakika
17 Temmuz 2018 Salı

Dünyada Örneği Yok…

23 Nisan 2012 Pazartesi, 12:35
Dünyada Örneği Yok…

Savaş, “Dünyada böyle milli bir günü çocuk bayramı olarak kutlayan başka bir ülke yok. Türkiye Cumhuriyeti’ni kuranlar milli iradenin doğduğu bugünü sevgili çocuklara armağan ederek onlara olan güvenlerini göstermişlerdir”

 

Haber Merkezi

 

TBMM’nin açılışının 92.yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınlayan Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş,Milletin kaderini tayin eden Milletin Meclisi’nin 92 yıl önce olduğu gibi bugün de aziz milletimizin ümit kaynağı olduğunu belirtti.Milli iradenin hayat bulduğu bu günü yine büyük bir coşku ve gururla kutladıklarını dile getiren Savaş mesajına şöyle devam etti:

 

“Milli mücadeleyi başarıya ulaştıran ve Türk milletinin başının eğdirilemeyeceğini bir kez daha bütün dünyaya gösterildiği bu gün çocuklarımıza iyi anlatılmalı ve nelerin feda edilerek bu günlere gelindiğinin altı çizilerek vurgulanmalıdır” dedi. Meclis’in milli iradeden aldığı güçle, Atatürk’ün önderliğinde bağımsızlık mücadelesini başarıya taşıdığını ve Türk milletinin en büyük çağdaşlaşma hamlesi olan Cumhuriyet’i kurduğunu vurgulayan Başkan Savaş, dünyada, parlamentosunun milli mücadelesini yürüttüğü ve başarıya ulaştırdığı tek millet olmanın hep birlikte onurunu yaşamaktayız.”Atatürk’ün bu anlamlı günü “Ulusal Egemenlik ve çocuk Bayramı” olarak tanımladığını ve çocuklara armağan ettiğini belirten Savaş, dünyada böyle milli bir günü çocuk bayramı olarak kutlayan başka bir ülke olmadığını ifade etti.

 

 

“Türkiye Cumhuriyeti’ni kuranların, milli iradenin doğduğu bugünü sevgili çocuklara armağan ederek onlara olan güvenlerini göstermişlerdir. Bizler de sevgili çocuklarımıza güveniyoruz. Hedefimiz çocuklarımızı ve gençlerimizi toplumunun ve dünyanın doğrularından haberdar olan, hayatın güçlükleri ile baş edebilecek ölçüde donanımlı ve yetenekli bireyler olarak yetiştirebilmektir. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün silah arkadaşlarını ve bizlere bugünleri hazırlayan şehitlerimizi, gazilerimizi milli mücadelede emeği geçmiş olan herkesi en derin saygı ve rahmetle anıyorum. Bugüne anlam katan geleceğimizin güvencesi çocuklarımızın, hemşehrilerimizin ve tüm milletimizin “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk Bayramı’nı” en içten duygularımla kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz