Dünya barışı için yürüyor…

24 Ekim 2014 Cuma, 10:48

Dünya barışı için 2013’te Arjantin’den başladığı yürüyüşünü Kudüs’te sonlandıracak olan ve bugüne kadar 7 bin kilometre yol yürüyen barış elçisi İtalyan İgnacio, Beyliküzü Belediyesi’ni de ziyaret etti.

Dünya barışı için 2013’te Arjantin’den başladığı yürüyüşünü Kudüs’te sonlandıracak olan ve bugüne kadar 7 bin kilometre yol yürüyen barış elçisi İtalyan İgnacio, Beyliküzü Belediyesi’ni de ziyaret etti.
İtalyan barış elçisi İgnacio İstanbul’a geldi. 2013’te Arjantin’den başladığı yürüyüş serüvenini devam ettiren İgnacio, gittiği ülkelerin belediyelerini de ziyaret ediyor. Beylikdüzü Belediyesi’ne de gelen İgnacio’yu Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Çanakçı karşıladı. İtalyan elçi, dünya barışında farkındalık yaratmak gayesiyle dünyayı dolaşmaya karar verdiğini söyleyerek, Türkiye’de ve Beylikdüzü’nde gördüğü ilgiden memnun olduğunu ifade etti.

Başkan Yardımcısı Zeki Çanakçı da dünya barışını kendilerinin de desteklediğini ifade ederek İgnacio’ya yürüyüşü amacında başarılar diledi. İgnacio’ya bir de not yazan Çanakçı, “Barışa ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde genç bir arkadaşımızın dünya barışı için 2013 yılından itibaren vermiş olduğu katkıya Beylikdüzü Belediyesi olarak bizim de katkı sunmamız önemli. Sayın Başkanımız Ekrem İmamoğlu adına tüm belediye çalışanları olarak memnuniyetimizi belirtmek isterim. Barışı samimi olarak içimizde hissederek yaşamamız ve yaşatmamız adına bu genel amaç doğrultusundaki gayretlerinizin ve başarılarınızın devamını dilerim” şeklinde konuştu.

Başkan Yardımcısı Çanakçı ayrıca dünya barışı için destek veren diğer belediyelerin mührünün yanına Beylikdüzü Belediyesi’nin mührünü de bastı.

2013 Yılında Arşantin S.J Pie, de Port, Fatima, Lisboa, Madrit, Leon, Ovedio, İrun, Laurdes,Toloun, Mongınebro, Val Di Sussa Torino, Assısı, Roma, Monte Santiago, Bızınoiz, Burazzo, Edesa, Tessalesonikı Alessandrpol, İstanbul’a kadar 7 bin kilometre yol kat ettiğini belirten İgnacio; yürüyüşünü İzmir, Hatay ve Kıbrıs’tan sonra Kudüs’te sonlandıracağını söyledi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz