Son Dakika
18 Ekim 2018 Perşembe

Dünya barışı için dua ettiler…

25 Aralık 2014 Perşembe, 11:57

Hatay’da yaşayan Ortodoks ve Katolikler ayrı ayrı düzenledikleri ayinlerde dünya barışı için dua ettiler. Hatay’da yaşayan Hristiyan vatandaşlar Noel bayramını Antakya Ortodoks Kilisesi’nde ve St. Pierre Kilisesi’nde düzenlenen ayinlerle kutladı. Antakya Ortodoks Kilisesi’nde düzenlenen ayini Kilise papazları Dimitri Doğum ve Jan Dellüller yönetti.

Akşam saatlerinden itibaren kiliseye gelmeye başlayan Hristiyan vatandaşlara Ortodoks Kilisesi Vakfı tarafından hazırlanan küçük hediyeler verildi. İlahilerin okunduğu Noel ayininde mum yakan Hıristiyan vatandaşlar dünya barışı için dua ettiler. Ortodoks kilisesinde düzenlenen kutlama havai fişek gösterileri ile sona ererken, kilise bahçesinde salep ve çay ikramında bulunuldu.

Ayin öncesinde kısa bir konuşma yapan Peder Bertogli, sevgi ve bayram gecesinde herkes için dua edeceklerini belirterek, Ortadoğu da ve dünyanın çeşitli yerlerinde akan kanın durması ve dünya barışı için dua etti. İlahilerin okunduğu kutlamada, daha sonra Hristiyan çocuklardan oluşturulan kilise korosu, Hz. Meyrem’in Hz. İsa’yı dünyaya getirmesini parodilerle anlattı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz