Son Dakika
21 Ocak 2018 Pazar

Dudu, Basın Ağır Yaralar Aldı…

10 Ocak 2012 Salı, 09:22
Dudu, Basın Ağır Yaralar Aldı…

CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu Basın mensuplarının 10 Ocak çalışan Gazeteciler Günü’nü ile ilgili kutlama mesajı yayınladı.
 
 
 Dudu;  “Basın mensuplarımız, gazetecilerimiz; halkımızın eğitimi, kültürü ve geleceği için;  bütün meslek mensuplarından çok daha büyük ve ağır bir sorumluluk taşımaktadır.
 
 
Gazetecilerimiz, yeri geldiğinde halkımızın gözü, kulağı; yeri geldiğinde ağzı dili; yeri geldiğinde kalem tutan eli olmak zorundadır.”dedi.
 
 
 Demokrasinin yaygınlaşması ve gelişmesi için, basını, güçlendirmek, bir zorunluluk olduğunu ifade eden Dudu mesajına şöyle devam etti; “çoksesliliğin ortadan kaldırılmaya çalışıldığı bu dönemde basın ve düşünce özgürlüğü ağır yaralar almış, basının tarafsızlığına gölge düşürülmüş, iktidarı eleştiren gazetecilerimiz haksız muamelelerle karşı karşıya kalmışlardır. Basınımız, Cumhuriyet’in kazanımlarının korunması, özgürlüklerin geliştirilmesi ve demokratik değerlerin yerleştirilmesinde katkılarını sürdürecektir.
 
Görevlerini yaparken yaşamlarını yitiren tüm basın çalışanlarını saygıyla anıyor; Basın mensuplarımızın 10 Ocak çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor; çalışmalarında başarılar diliyor; sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz