Son Dakika
22 Ocak 2018 Pazartesi

DSı Parkı Hizmete Girdi…

02 Aralık 2009 Çarşamba, 19:14
DSı Parkı Hizmete Girdi…

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş; V.ürgen Alanı yanından başlayarak Stadyumun da içinde bulunduğu ve yaklaşık 65 dönümlük alanı kapsayacak “Antakya Kültür Parkı” projesi çerçevesinde DSı’ye ait lojman binalarının yıkımının geçtiğimiz haftalarda tamamlandığını, söz konusu bölgenin düzenlenerek geçici park haline dönüştürüldüğünü ve vatandaşların hizmetine sunulduğunu belirtti.
 
“Antakya Kültür Parkı” projesinin özelliği gereği birkaç etaptan oluştuğunu belirten Başkan Savaş konuyla ilgili şunları belirtti: “Kurumlararası konsensüs sağlayarak önce DSı’ye ait personel lojmanlarının yıkımını gerçekleştirdik. Ocak ayının sonuna kadar araç makine parkı ve diğer idari ünitelerin tahliyesi tamamlanacak. Stadyumun taşınması konusunda bakanlıklar nezdinde çalışmalarımız devam ediyor. Bu konuda da önemli mesafe katettik. Tabi tüm bu çalışmalar belli bir süreç alacak. DSı’ye ait lojmanların yıkılmasıyla birlikte ortaya çıkan bu alanda park-bahçe ekiplerimizce yoğun çalışmalar gerçekleştirilerek bölge park haline dönüştürüldü ve vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu.
 
Yeni oluşturulan bu alanın cazibe merkezi haline dönüştürülmesi, vatandaşlarımızın çocuklarıyla birlikte ailece hoşça vakit geçirmelerini sağlamak için 1 aylığına geçici ve tanıtım amaçlı olarak Lunapark kurulmasına olanak sağladık. Yine vatandaşlarımızın spor yapmalarını temin etmek amacıyla parkta yürüyüş alanları oluşturduk ve fıtnes spor aletleri monte ettik. Yeni oluşturulan DSı Parkı’nın vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” Dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz