Son Dakika
16 Temmuz 2018 Pazartesi

Dost Eli Bekliyor…

01 Mayıs 2012 Salı, 10:22
Dost Eli Bekliyor…

Tomurcuk Gazetesi Kurucusu, meslektaşımız Vedat Aktaç, muzdarip olduğu hastalıkların yanı sıra sağ bacağının felç olması ile ağır kilolarıyla adeta yatağa mahkûm oldu.

 

Haber Merkezi

 

Bir süredir diyabet (şeker) hastalığı sebebiyle birçok ayak parmağını kaybeden, ardından böbrekleri iflas ettiği için de haftanın üç günü diyaliz makinesine bağlanmak zorunda kalan gazeteci Vedat Aktaç, geçtiğimiz günlerde sağ bacağının kısmi felç olması sonucu sağ ayağını kullanamaz hale geldi.

 

Antakya Devlet Hastanesi Diyaliz ünitesinde haftada üç gün diyalize bağlı olarak yaşaması gereken gazeteci Aktaç, sağ ayağının felç olması ile Cebrail Mahallesinde bulunan Meltem Apartmanında ki üçüncü kattaki daireden indirilmesi ve tedavi sonrası eve çıkarılması büyük sorunlara yol açıyor.Ağır kiloları yanında asansörü olmayan dar merdivenlerden 8-10 kişinin yardımı ile diyalize gidip gelmesi kendisine eziyet olan Vedat Aktaç, bu sorunun çözülmesi için yetkililerden yardım talep ediyor.

 

Yaşadığı dramı büyük bir hüzünle anlatan gazeteci Vedat Aktaç, diyalize bağlı bir yaşam sürdüğünü, şeker hastalığı dolayısıyla ayaklarında oluşan yaraların iyileşmediğini, bunların yanında sağ ayağının felç geçirdiğini belirterek, “Her şeye rağmen halime şükrediyorum ancak yaşamakta istiyorum. Devletimiz bize sağlık hizmeti veriyor. Ama üçüncü kattaki evimden hastaneye gidip gelmek bana ve herkese işkence haline geldi. Bu konuda yardım edilmesini bekliyorum.” dedi.

 

Emire Aktaç’ta eşi Vedat Aktaç’ın bir an bile başından ayrılmazken “kadın halimle her konuda yardımcı olmaya çalışıyorum.” ifadesini kullandı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz