Son Dakika
22 Ocak 2018 Pazartesi

Dörtyol’un ışgalinden Kurtuluşu….

09 Ocak 2012 Pazartesi, 19:07
Dörtyol’un  ışgalinden Kurtuluşu….

Dörtyol’un düşman işgalinden kurtuluşunun 90. yıldönümü törenlerle kutlandı.      ıstasyon Caddesi’ndeki Atatürk anıtı önünde düzenlenen tören, Kaymakam Hasan özyiğit, Belediye Başkanı Fadıl Keskin ve Garnizon Komutanı Jandarman Yarbay Mesut Cihaner ile Cumhuriyet Başsavcısı Savaş Düzgün’ün çelenk sunması, saygı duruşu ve ıstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.
 
Türkiye Kuvayi Milliye Mücahit ve Gaziler Derneği üyelerinin, Dörtyol Hükümet Konağı’nın milis kuvvetlerinden teslim alınmasını temsili olarak canlandırdığı törende, Türk bayrağının hükümet binasına çekilmesiyle devam etti.
 
     Kaymakam özyiğit’in, makamında tebrikleri kabul etmesinin ardından hava muhalefeti nedeniyle 19 Aralık Spor Salonunda devam eden törende konuşan Belediye Başkanı Fadıl Keskin, yıllar önce Kara Mehmet çavuş ve Kara Hasan Paşa gibi kahramanların sergilediği büyük direniş destanının, Türk milletinin kurtuluşunun ilham kaynağı olduğunu söyledi.
 
 
 Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, ”Benim en hakiki dostlarım Dörtyol’dadır” sözünü hatırlatan Keskin, bu sözün son derece anlamlı olduğunu, Dörtyolluların da buna layık olmaya çalıştığını ifade etti.
 
Keskin, Türkiye Cumhuriyeti’nin büyük bir devlet olduğuna değinerek, ”Türk milleti kurtuluş mücadelesi vermiş bir millettir. Biz barış yapmayı da severiz. Mücadeleyi de çok iyi biliriz. Bizimle barış içerisinde yaşamak isteyeni bağrımıza basarız. Ancak, mücadele gerekirse de sonuna kadar mücadele ederiz” dedi.
 
 
Keskin, konuşmasının ardından yıl içerisinde yapılan spor, şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere katılımcılarla ödüllerini verdi.
 
Törene AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz