Son Dakika
18 Eylül 2018 Salı

Dörtyol’daki Töre Cinayeti

21 Temmuz 2011 Perşembe, 14:46
Dörtyol’daki Töre Cinayeti

Durmuş Ali Başkan-Volkan Kaşık- Hatay’ın Dörtyol ilçesinde, kaçarak evlendiği kocasının terk etmesi üzerine çocuğuyla döndüğü baba evinde aile meclisi kararıyla öldürüldüğü ileri sürülen bir çocuk annesi 19 yaşındaki Ceylan Soysal’ın cinayet zanlısı olarak aileden 6 kişi tutuklandı. 
 
 
 
 
Alınan  bilgilere göre, Dörtyol’un özerli Mahallesi Askeri Sokak’ta, 18 Temmuz Pazartesi günü gece saat 22.00 sıralarında, çocuğu ile birlikte kaldığı baba evindeki odasında tabancayla vurularak öldürülen genç kadının ölümüyle ilgili soruşturma sürüyor. 
 
 
 
 
Zanlı olarak gözaltına alındıktan sonra adliyeye sevk edilen baba Mehmet Hicri (41), erkek kardeşi 
Emrah Hicri (17), amcaları Halil Hicri (30), Ahmet Hicri (38), Ramazan Hicri (25) ve ailenin yakını olduğu belirtilen Ali Güneş (19) tutuklanarak cezaevine konulurken, anne Sebiha Hicri (38) ise serbest bırakıldı. 
 
 
Dörtyol Emniyet Müdürlüğü, genç kadına tetiği kimin çektiğinin tespiti için tüm zanlıların el sıvaplarını ve elbiselerini kriminal incelemeye gönderirken, tutuklu sanıklardan amca Ramazan Hicri’nin, tetiği yeğeni 17 yaşındaki Emrah’ın değil, kendisinin çektiğini itiraf ettiği öğrenildi. 
Ramazan Hicri’nin ifadesinde, yeğeni Ceylan’ı ailelerinin namusunu lekelediği iddiasıyla öldürdüğünü söylediği belirtildi. 
 
 
Aile meclisi kararıyla töre uğruna öldürüldüğü belirtilen kadının bir yaşındaki kızı ise, Sosyal Hizmetler ve çocuk Esirgeme Kurumu tarafından anneannesinden alınarak Antakya Yetiştirme Yurduna yerleştirildi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz