Dört istifa daha…

13 Ocak 2015 Salı, 15:23

Hatay’daki dernek ve kurumların çatı kuruluşu olan Hatay Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu’nda yeni istifalar yaşandı. Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde bir araya gelen 4 Dernek adına Başkan ile Yöneticiler istifa ettiklerini duyurdu.
İstifa ettiklerini duyuran dernekler şunlar:
Reyhanlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği
Tanışmalılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği
Hatay Engelli ve Engelli Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği
Akcurun Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği.
4 Dernek adına bir araya gelen derneklerin birinci derecede yönetici sorumluları adına açıklama yapan, Reyhanlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Doğru, mensubu oldukları Hatay Sivil Toplum Kuruluşları ve Dernekler Federasyonu’ndan geçtiğimiz günlerde 7 derneğin istifa ettiğini, istifa nedeninin de Federasyon Başkanı Abdurrahman Taşçıoğlu’nun keyfi yönetiminin gösterildiğini hatırlattı, son olarak 4 Derneğin istifa gerekçesini ise şöyle duyurdu:
“Mensubu olduğumuz Hatay Sivil Toplum Kuruluşları ve Dernekler Federasyonu’nun şu anki Başkanı, Abdurrahman TAŞÇIOĞLU’nun, keyfi hareketlerinden ve Federasyon’un Tüzüğü’ne uymayan tavır ve davranışlarından dolayı, 2014 yılı Aralık ayında Federasyon’dan 7 Dernek istifa etmiştir. Federasyon’un kuruluş amacı, Hatay’ımızın Birlik, beraberlik ve Mozaiğini sağlamak olmasına rağmen, Federasyon Başkanı Abdurrahman TAŞÇIOĞLU, tek başına kararları almakta, Yönetim’i toplamamakta ve bu şekilde de Federasyon’u idare etme düşüncesinde olduğu aşikârdır. Federasyon Yönetim Kurulu’nun, gazetelerde yayınlanan bir kararın yazılı olarak kopyası istemesine rağmen, gönderme zorunluluğunun bulunmadığını yazılı olarak iletmiştir. Buradan da, Yönetim Kurulu’nu toplamadığı ve çoğunluğunun imzasının olmadığı anlaşılmaktadır.
Abdurrahman Taşçıoğlu’nu Resmi yazılarla defalarca ikaz etmemize rağmen, Tüzüğe aykırı keyfi tutum ve davranışlarına devam ettiği için, bugün biz aşağıda adı geçen 4 Dernek Yönetim Kurulu’nda almış olduğumuz kararlarla, basın huzurunda, Federasyon üyeliğinden istifa ediyoruz.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz