Son Dakika
22 Ocak 2018 Pazartesi

Dolmuşçu Eylemleri Sona Erdi…

09 Eylül 2009 Çarşamba, 08:55
Dolmuşçu Eylemleri Sona Erdi…

Dolmuş şoförlerinin eyleminin sona ermesiyle birlikte hayat normale döndü. Samandağ, Harbiye ve Reyhanlı istikametinden kent merkezine gelen minibüsler kendilerine ayrılan yeni güzergâhlarını kullanmaya başladı.

 
Hatırlanacağı üzere 07.09.2009 tarihi sabah saatlerinde uygulamaya giren yeni trafik düzenine karşı tepki koyan Minibüs Kooperatifleri Antakya’nın en önemli caddelerinde minibüslerini park ederek kontak kapatmış ve yarım gün boyunca yaşamın felç olmasına neden olmuşlardı.

 
ıl Trafik Komisyonu Başkanı aynı zamanda Vali Yardımcısı ömer Bedrettin Sağsöz ve Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın yoğun çabası sonrasında eylemler sona erdirilmişti.
 

Yeni güzergâhların 07.09.2009 Pazartesi günü sabahı saat 07.00’da uygulamaya girmesi beklenirken minibüsçülerin eylemleri sonucu geçerlilik kazanmayan uygulama 08.09.2009 Salı sabahına sarktı. Minibüs sürücülerinin eylemlerine son vermesi ile her şey normale döndü. Yeni güzergâhlarını kullanmaya başlayan sürücüler, 1 aylık deneme sürecini atlatacak. 1 aylık deneme süreci sonrasında meydana gelen aksaklıklar tekrar ele alınacak ve gerekmesi halinde yeni ek düzenlemelere gidilebilecek

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz