Son Dakika
17 Temmuz 2018 Salı

Dolandırıcılara Göz Açtırılmıyor…

18 Ocak 2012 Çarşamba, 08:15
Dolandırıcılara Göz Açtırılmıyor…

ıl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Güven Timleri’nin dikkatli çalışması sayesinde, sigorta emeklisi Mehmet D.  telefon dolandırıcılarına 50 bin TL kaptırmaktan kurtarıldı.82 yaşındaki Mehmet D’yi arayarak kendilerini Cumhuriyet Başsavcısı olarak tanıtan dolandırıcılar, Mehmet D’ye kimliğinin dolandırıcılar tarafından kopyalandığını ve bankadaki hesaplarının boşaltılmaması için banka hesaplarındaki tüm parasını verecekleri hesap numarasına yatırmasını istediler. Telaşlı Hali Dikkat çektiTelefonla konuşan Mehmet D’nin telaşlı halini gören Güvenlik Timi ekipleri olaya müdahale ederek Mehmet D.’nin hesaplarındaki paraları dolandırıcılara kaptırmasını engellediler. Yaşadığı olayın şokunu üzerinden atmakta zorlanan Mehmet D. “Güvenlik Timleri olmasaydı hatırı sayılır bir parayı dolandırıcılara kaptıracaktım. Telefonda kendilerini Cumhuriyet Savcısı olarak tanıtan dolandırıcılar, kimliğimin dolandırıcılar tarafından kopyalandığını ve bankadaki hesaplarımı boşaltmaya çalıştıklarını söylediler. Bana devlete ait olan güvenli bir hesap numarası vereceklerini ve tüm paramı o hesaba yatırıp kurtarmamı istediler.
 
Telefonla konuşurken yanıma yaklaşıp kimliğini gösteren güvenlik timi ekipleri sayesinde paramı kurtardım” dedi.Vatandaşı dolandırıcılara karşı korumaya çalışan güvenlik timi ekipleri ise bu tür dolandırıcılara itibar etmemek gerektiğini belirterek, her gün bankaların etrafında dolaşarak bu tür olayları engellemeye çalıştıklarını, telefonla dolandırılmak üzere olan Mehmet D.’nin telaşlı halinin kendilerini şüphelendirdiğini, bunun üzerine harekete geçtiklerini söylediler.Telefon tuzaklarına düşmeyin!
 
Aynı gün içerisinde iki vatandaşın yine telefon dolandırıcıları tarafından 300’er TL dolandırıldığını da belirten Güvenlik timleri “Vatandaşlarımıza bir firmadan 20 bin TL kazandıklarını söyleyen dolandırıcılar bu parayı almak için verecekleri hesap numarasına vergilerin karşılığı olan 300 TL yatırmalarını istiyor. ıki vatandaşımız dolandırıcıların bu oyununa gelerek verdikleri hesap numarasına para yatırmışlardır. Vatandaşlardan isteğimiz bu ve benzeri gerekçelerle onlardan para isteyen şahıslara itibar etmemeleridir.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz