DOĞAKA eğitimleri tamamladı…

02 Temmuz 2014 Çarşamba, 10:21

DOĞAKA Satın Alma Kuralları, Proje Uygulama Usul Ve Esasları, Kays Ve Sözleşme Yönetimi Eğitimleri Tamamlandı.

DOĞAKA 2014 Yılı “Sürdürülebilir Üretimin Geliştirilmesi ve Yenilikçilik Mali Destek Programı” ve Bölge İçi Gelişmişlik Farklarının Azaltılması Mali Destek Programı’ na ilişkin değerlendirme sonuçları 15 Mayıs 2014 tarihi itibariyle Ajansımız internet sitesinde kamuoyuna duyurulmuştur. Hatay ilinden 21, Osmaniye ilinden 11 ve Kahramanmaraş ilinden 25 adet proje sahibi destek almaya hak kazanmıştır. Söz konusu Başarılı projelerinin sahiplerine 25 Haziran 2014 Çarşamba günü Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Seminer Salonunda, 26 Haziran 2014 Perşembe günü Osmaniye Yatırım Destek Ofisi Seminer Salonunda ve 27 Haziran 2014 Cuma günü DOĞAKA Hatay Merkez binamız Seminer Salonunda eğitimler verilmiştir.

Misyonlarından birisi de proje yürütme kültürünün bölge içinde geliştirilmesini sağlamak olan Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı; her destek döneminde verdiği eğitimlerle bu hedefine her geçen gün biraz daha yaklaşmaktadır. 2014 Yılı Mali Destek Döneminde destek almaya hak kazanan proje sahiplerine Satın Alma Kuralları, Proje Uygulama Usul Ve Esasları, Kays Ve Sözleşme Yönetimi konularında detaylı bilgi verilerek proje süreçlerinin sağlıklı bir şekilde yürütülmesine katkı sağlanmıştır.

Sözleşme Yönetimi Eğitiminde; Ajans ve proje sahipleri arasında imzalanan sözleşmenin her iki tarafa da görev ve sorumluluklar yüklediği vurgulanmış ve bu görev ve sorumluluklar hakkında detaylı bilgi verilmiştir. Proje Uygulama ve Satın Alma Eğitimlerinde proje kapsamında yapılacak satın alımlar için izlenecek yollar, Ajansa sunulacak raporlama işlemleri ve ödeme prosedürleri ayrıntılı bir şekilde anlatılmıştır.

Konusunda uzman eğitimciler tarafından verilen eğitimlerde interaktif bir yol benimsenmiş, karşılıklı soru cevaplarla proje sahiplerinin öğrenmek istedikleri tüm konular hakkında detaylı bilgi verilmiştir. Eğitim aralarında projeleri birlikte yürütecekleri Ajans uzmanlarıyla tanışıp sohbet eden proje sahipleri eğitim süreci boyunca edindikleri bilgilerden  duydukları memnuniyeti dile getirmişlerdir

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz