DOĞAKA bütçesi 15 milyon lira…

12 Mart 2015 Perşembe, 12:25

Hatay, K. Maraş ve Osmaniye’de Turizme Mali Destek Programı için 15 Milyon TL bütçe ayrıldı.
26 Ocak’ta başlayan Proje başvuruları, 22 Nisan’da sona eriyor, sonuçlar 17 Haziran’da açıklanacak.
Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı, ilimiz Hatay’ın da yer aldığı, Osmaniye ve Kahramanmaraş illerini de içeren bölgemizde, 2015 yılı turizm altyapısının geliştirilmesi, turizmin çeşitlendirilmesine ve turizm sektörünün ekonomik değerinin artırılmasına katkı sağlamak amacıyla, toplam 15 Milyon liralık bütçe ile yola çıktı. 26 Ocak tarihinde başlayan başvurularda ayrılan 15 milyon liralık bütçenin 10 milyon lirası, kazanç gütmeyen resmi-özel kurumlara, 5 milyon lirası ise küçük-orta ölçekli kurumlara ayrıldı.
DOĞAKA Gene Sekreteri Onur Yıldız ile DOĞAKA Proje Sorumlusu Oğuz Ali Bekiroğlu, dün HGC’de basın mensuplarına Destek Programı’yla ilgili bilgiler verdi.
DOĞAKA Genel Sekreteri Onur Yıldız, 2015 Yılı Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı’nın, biri; “Turizm sektöründe fiziki, beşeri, teknolojik ve kurumsal altyapının iyileştirilmesi”, diğeri de; “Turizmin çeşitlendirilmesi ve alternatif turizm olanaklarının artırılması” olmak üzere iki kategoride yer aldığını, Program için tahsis edilen toplam kaynak tutarının 10.000.000TL olup, Proje başına asgari 75.000 TL, azami 750.000 TL destek sağlanacağını söyledi.
DOĞAKA Proje Sorumlusu Oğuz Alibekiroğlu da, projelerin teknik konumuyla ilgili bilgi verirken, Program’a, Ajans’ın faaliyet gösterdiği TR63 Düzey 2 Bölgesi’nde (Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye) yer alan veya merkez ya da yasal şubesi bu bölgede bulunan kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler, üniversiteler (rektörlük), kamu kurumu niteliğindeki mesleki kuruluşlar, sivil toplum kuruluşları ve kar amacı gütmeyen kooperatif ve birliklerin başvuru yapabileceklerini, 26 Ocak tarihinde başlayan başvuru sürecinin ise 22 Nisan tarihinde son bulacağını söyledi.
DOĞAKA Proje Sorumlusu Oğuz Alibekiroğlu’nun teknik bilgileri şöyle:
“KOBİ’lere yönelik Program için tahsis edilen toplam kaynak 5.000.000 TL olup, proje başına asgari 50.000 TL, azami 500.000 TL destek sağlanacaktır. Programa, Ajansın faaliyet gösterdiği TR63 Düzey 2 bölgesinde (Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye) kayıtlı olan veya elektronik son başvuru tarihine kadar merkez ya da yasal şubesiyle bölgeye kaydolan, ticari esaslara göre faaliyet gösteren (kar amacı güden) mikro, küçük ve orta ölçekli işletmeler, kooperatifler ve birlikler başvuru yapabilecektir. Program kapsamında her başvuru sahibi en fazla 2 proje başvurusunda bulunabilir ve en fazla 1 başvurusu için destek alabilecektir.
Elektronik başvurular KAYS üzerinden (http://portal.kays.kalkinma.gov.tr) alınacak olup elektronik başvurular için son başvuru tarihi ve saati, 22 Nisan 2015 saat 23.59’dur. Elektronik ortamda tamamlanan başvuruların Ajansa elden, posta ya da kargo ile teslimi için son başvuru tarihi 30 Nisan 2015 saat 17.00’dir.
Programlara ilişkin il merkezi ve ilçelerde bilgilendirme toplantıları düzenlenecektir. Toplantı takvimi ilerleyen günlerde Ajans web sayfasında yayınlanacaktır. Toplantı takvimi, program rehberleri ve diğer ilgili dokümanlara ilişkin ayrıntılı bilgiler için Ajans web sitesi www.dogaka.gov.tr’i takip edilebilir.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz