Dilencilere Göz Açtırmıyorlar

08 Temmuz 2012 Pazar, 17:02
Dilencilere Göz Açtırmıyorlar

Antakya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan denetimlerde halkın dini duygularını istismar ederek dilencilik yolu ile haksız para kazanan dilencilere göz açtırılmıyor. 
 
 
 
Haber Merkezi
 
 
 
Bu doğrultuda Antakya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, dilencileri yerinde tespit etmek üzere sivil ekip oluşturdu.
 
 
 
özellikle şehir merkezindeki tarihi ve turistik mekanlarda ve kalabalık yerlerde, parklarda dilenen ve haksız kazanç elde eden dilenciler, Belediye Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı sivil ekiplerinin yapmış oldukları başarılı operasyonlar ile yakayı ele verdiler. Dilenciler kolay yolla elde ettikleri paralarla birlikte Zabıta aracına bindirilerek Zabıta Merkezine götürüldüler.
 
 
 
özellikle çevre illerden gelen dilencilere yönelik yapılan operasyonlarda Sivil Zabıta ekipleri ile dilenciler arasında zaman zaman kovalamaca yaşandı. Sivil Zabıta ekiplerini fark eden dilenciler kaçmaya çalışırken ekiplerin özverili çalışmaları sonucu dilencilerin kaçmasına müsaade edilmedi. 
 
 
 
Vatandaşların dini duygularını istismar ederek haksız ve kolay yolla para kazanan dilencilerin üst aramaları yapıldı. Yakalanan çok sayıda dilenci ile ilgili olarak kabahatlar kanununa göre yasal işlem yapıldı.
 
 
 
Belediye yetkililerince yapılan açıklamada; bu tür halkımızın dini duygularını istismar eden dilencileri 153 Alo Zabıta veya 444 12 06 nolu telefonlara bildirebilecekleri belirtildi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz