Son Dakika
18 Eylül 2018 Salı

Dilencilere Göz Açtırılmıyor…

02 Aralık 2011 Cuma, 08:51
Dilencilere Göz Açtırılmıyor…

Antakya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan denetimlerde halkın dini duygularını istismar ederek dilencilik yolu ile haksız para kazanan dilencilere göz açtırılmıyor.
 
 
özellikle şehir merkezindeki tarihi ve turistik mekanlarda ve kalabalık yerlerde dilenen ve haksız kazanç elde eden dilenciler Belediye Zabıta ekiplerinin yapmış oldukları başarılı operasyonlar ile yakayı ele verdiler. Dilenciler kolay yolla elde ettikleri paralarla birlikte Zabıta aracına bindirilerek Zabıta Merkeze götürüldüler.
 
 
 
özellikle çevre illerden gelen dilencilere yönelik yapılan operasyonlarda Zabıta ekipleri ile dilenciler arasında zaman zaman kovalamaca yaşandı. Zabıta ekiplerini fark eden dilenciler kaçmaya çalışırken ekiplerin özverili çalışmaları sonucu dilencilerin kaçmasına müsaade edilmedi.
 
Vatandaşların dini duygularını istismar ederek haksız ve kolay yolla para kazanan dilencilerin üst aramaları yapıldı. Zabıta ekipleri dilencilerin üzerinden çıkan 2.361 TL paraya tutanak tutarak el koydu ve belediyeye irad olarak kaydetti.
 
Belediye yetkililerince yapılan açıklamada; bu tür halkımızı dini duygularını istismar etmek suretiyle rahatsız eden dilencileri 153 Alo Zabıta veya 444 12 06 nolu telefonlara bildirebilecekleri belirtildi.Haber Merkezi

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz