Son Dakika
23 Eylül 2018 Pazar

Dikkat Çekici Bisiklet Turu…

14 Ekim 2011 Cuma, 10:53
Dikkat Çekici Bisiklet Turu…

Antakya Gönüllüleri 2006 Derneği, özel Defne Hastanesi’nin katkılarıyla kalp sağlığına dikkat çekmek amacıyla ”Kalbinizi Kırmayın” konulu bisiklet turu düzenleyecek.
 
Antakya Gazeteciler Cemiyeti’nde (AGC) düzenlediği basın toplantısında konuşan Dernek Başkanı Mustafa özal, vatandaşların dikkatini farklı konulara çekerek toplumsal bütünleşme ve sorunlara çözüm bulmak amacıyla yaptıkları ve bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdikleri bisiklet turunda kalp sağlığı konusunda vatandaşların dikkatini çekmek istediklerini söyledi. özal, kalp hastalıklarının her yıl milyonlarca insanın ölümüne yol açan hastalıklardan biri olduğunu ve ülkedeki en ölüm nedenlerinin başında geldiğini belirtti.
 
 
 
Beslenme alışkanlıkları, genetik yatkınlık, kötü yaşam alışkanlıkları ve bilinç eksikliğinin kalp hastalıklarının başta gelen sebepleri olduğunu ifade eden özal, ”Bu yılki etkinliğimizde kalbimizi kırmayın teması işlenmekte olup amacımız halkımızı kalp hastalıkları konusunda bilinçlendirmek ve duyarlı hale getirmektir” diye konuştu.
 
 
 
özal, bisiklet turunun 16 Ekim Pazar günü saat 10:30’da Doğuş Okulları önünde toplanılarak başlayacağını ve her yaşta bisiklet sporuna gönül verenlerin katılabileceğini ayrıca tur sonunda yapılacak çekilişle 3 katılımcıya bisiklet armağan edeceklerini kaydetti.
 
 
 
özel Defne Hastanesi Halkla ılişkiler Müdürü Pınar Rende’de hastanelerinin sosyal sorumluluğu kapsamında bu tür etkinliklere her zaman destek verdiğini ve bundan mutluluk duyduklarını belirtti.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz