Son Dakika
21 Haziran 2018 Perşembe

Devrim şehitleri Ölümsüzdür…

30 Eylül 2013 Pazartesi, 10:03
Devrim şehitleri Ölümsüzdür…

Taksim Gezi parkı olaylarına destek verirken hayatlarını kaybeden gençlerin aileleri Uğur Mumcu Bulvarından başlayan bir yürüyüş düzenledi.

Uğur Mumcu Bulvarında toplanan yüzlerce vatandaş Taksim Gezi Parkı olaylarına destek verirken hayatlarını kaybeden gençlerin annelerinin de alana gelmesiyle Armutlu girişi istikametine doğru yola çıktı. Demokrasi şehitlerinin anneleri ellerinde kendi çocuklarının fotoğraflarının bulunduğu pankartlarla yürüdüler. Hayatlarını kaybeden gençlerin anneleri kitlenin en önünde yer alırken yüzlerce vatandaş “Devrim şehitleri ölümsüzdür” ve “Hükümet istifa” sloganları attı.

Demokrasi şehitlerinin anneleri Abdullah Cömert ve Ahmet Atakan’ın hayatlarını kaybettikleri sokaklara giderek anıtlara karanfil bıraktı. Armutlu girişindeki benzin istasyonu önüne kadar yürüyen yüzlerce vatandaş burada oturma eylemi yaptı. Sloganlar atan kalabalık oturma eyleminin ardından dağıldı.

SüRTüşMELER YAşANDI
şehit annelerinin ve vatandaşların oturma eylemi yaptığı sırada vatandaşlar arasından çıkan bir gençle polis ekipleri arasında tartışma yaşandı. Polis ekiplerinin genci gözaltına almak istemesi üzerine hareketlenen kitleyi Ahmet Atakan’ın Babası Ali Atakan ve Ali ısmail Korkmaz’ın abisi Gürkan Korkmaz durdurdu. Sürtüşmenin büyümeden önlenmesini sağlayan Ali Atakan ve Gürkan Korkmaz vatandaşlar tarafından takdir edildi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz