Son Dakika
21 Temmuz 2018 Cumartesi

Devlet Olmak Böyle Bir Durum…

07 Şubat 2012 Salı, 09:06
Devlet Olmak Böyle Bir Durum…

Lekesiz, “Geçmişte, insanımız, neredeyse organları elinde hastane hastane dolaştırılıyordu. Artık sağlık hizmetlerinde vatandaşın maksimum düzeyde devlete ihtiyaç duyduğu durumlarda gerekli müdahaleleri yapabiliyoruz. Devlet olmanın vasfını yerine getirerek böyle dar ve zor günlerde vatandaşlarımızın yardımına yetişmek çok memnuniyet verici. ışte devlet olmak böyle bir durum”
 
 
Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, geçirdiği rahatsızlık sonucu hava ambulansı ile Ankara’ya gönderilen ve tedavisinin ardından kente dönen Samet Zöhre ve ailesini makamında kabul etti. Lekesiz, kabulde yaptığı konuşmada, yaklaşık bir ay önce solunum yetmezliği nedeniyle rahatsızlık geçiren ve konunun kendisine iletilmesinin ardından gece saatlerinde hava ambulansıyla Ankara’ya sevk edilen 6 yaşındaki Samet Zöhre’nin, hayatını kaybetme aşamasında son bir umut olarak Gazi üniversitesi Hastanesine nakledildiğini söyledi. Hastanede gerçekleşen tedavisinden sonra Samet’ın sağlıklı ve gelecek vaat eden bir çocuk olarak kente geri döndüğünü vurgulayan Lekesiz, Samet’in sağlığına kavuşmasına en az annesi kadar mutlu olduğunu belirtti.
 
 
Lekesiz, şunları kaydetti: ”ışte devlet olmak böyle bir durum. Daha önceki süreçte hastane hastane gezen insanımız, neredeyse organları elinde hastane hastane dolaştırılıyordu. Artık sağlık hizmetlerinde vatandaşın maksimum düzeyde devlete ihtiyaç duyduğu durumlarda gerekli müdahaleleri yapabiliyoruz. Devlet olmanın vasfını yerine getirerek böyle dar ve zor günlerde vatandaşlarımızın yardımına yetişmek çok memnuniyet verici. Samet de böyle bir hizmet ve yönetim anlayışıyla Ankara’ya yetiştirildi ve şimdi çok sağlıklı bir şekilde bizimle beraber.”
 
 
Sağlık alanında faaliyete giren merkezi bir sistemle hangi hastahanelerde boş yatak kapasitesi bulunduğunun Sağlık Bakanlığı merkezinden takip edildiğini anlatan Lekesiz, ”Acil durumlarda hastaya müdahale edebilecek hastaneler belirleniyor ve hasta merkez aracılığıyla bu hastaneye yönlendirilirken, hastanenin de bu konuda hazırlık yapması isteniyor” dedi.
 
Sağlık Müdür Yardımcısı Sabahattin Yılmaz ise acil durumdaki tüm hastaların tedavi işlemlerinin bütün hastanelerde yürütüldüğünü, ancak Samet gibi çok acil durumdaki hastaların, 112 Acil Sağlık görevlilerinin uygun görmesi halinde farklı bir ildeki daha gelişmiş hastanelere naklinin gerçekleştiğini ifade etti.
 
 
 
 Konuşmaların ardından Vali Lekesiz, Samet’e Valilik tarafından hazırlanan kitap hediye etti. AA

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz