Son Dakika
21 Temmuz 2018 Cumartesi

Devlet Hizmet ıçin Vardır…

12 Nisan 2012 Perşembe, 11:06
Devlet Hizmet ıçin Vardır…

  Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, devletin esas var olma nedeninin vatandaşlarına hizmet üretmek olduğunu belirtti. Lekesiz, kültür merkezinde düzenlenen Hatay Merkez ılçe 2011 Değerlendirme Toplantısında yaptığı konuşmada, kentte geçen yıl olduğu gibi bu yıl da tüm ilçelerin ziyaret edilerek yapılan hizmetlerin ele alındığını ve bu yıl yapılacak hizmetler hakkında fikir alışverişinde bulunduklarını söyledi.

 

 

Sorun ve ihtiyaçların yerinde tespit edilerek gelecekle ilgili projeler hakkında fikir birliği oluşturmaya çalıştıklarını anlatan Lekesiz, kamu yönetimi alanında yaşanan değişimlerle vatandaşların taleplerini yerine getirme adına yenilikler yapmanın zorunlu hale geldiğini ifade etti. Lekesiz, yeni kamu yönetim modelinde vatandaş odaklı bir yönetimin esas olduğunu, devletin her zaman milletinin refah ve huzurunun temini için çalışmak zorunda olduğunu dile getirdi.

 

 Zamanın kısaldığı ve sınırların ortadan kalktığı küreselleşme ortamında vatandaşlara piyasada rekabet etme gücünü kazandırmanın büyük önem arz ettiğini belirten Lekesiz, ”Birey ve toplum bu noktada devletten devamlı hizmet beklemekte. Toplum artık edilgen değil etken bir konumda bulunuyor. Vatandaş katılımcılığı esas gören, şeffaf bir yönetim arzu ediyor. Bu yüzden devletin esas var olma nedeni vatandaşlarına hizmet üretmektir. ınsanların değil, devletin insanlara hizmet etmesi gerekiyor” diye konuştu.

 

 

Lekesiz, geçen yıl kazanılan başarının, tüm kurum ve kuruluşların koordineli çalışmalarının devam etmesi halinde bu yıl da devam edeceğine inandığını söyledi. ıl Jandarma Alay Komutanı Albay Mustafa Başoğlu ise hizmet alanları içinde 2011 yılında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. ıl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç da kent genelinde suç ve suç örgütleri ile yürütülen başarılı mücadelenin bu yıl da artarak devam edeceğini, kentte vatandaşların huzur ve güvenliğinin tesisi için polis teşkilatının gece gündüz çalışmalarını sürdüreceğini ifade etti. Etkinlik diğer kurumların 2011 yılı içinde yürüttükleri çalışmalar ve bu yıl faaliyete girecek olan projelerinin sunumu ile devam etti.  

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz