Son Dakika
22 Ocak 2018 Pazartesi

Devlet Hastanesinde Skandal ıddia…

21 Eylül 2013 Cumartesi, 10:16
Devlet Hastanesinde Skandal ıddia…

Antakya Devlet Hastanesinde Yoğun Bakım ünitesi’nden yaşanan olaylardan sonra önceki gün de Diyaliz servisinde bir skandal yaşandığı iddia ediliyor.
 
Perşembe günü (19/09/2013) saat 14.00 sularında Antakya Devlet Hastanesi Diyaliz servisinde tedavi görmekte olan Adil Okutan isimli hasta serviste görevli adı Dündür olan bakıcı tarafından öldürülesiye dövüldüğü iddia edildi.
 
Diyaliz servisinde yaşanan olayı anlatan görgü tanıkları, Adil Okutan isimli hasta yatağının altına sıkışan yatak kumandasını almak istediği bir sırada hasta bakıcı Dündar isimli görevli, yatağın başına gelerek, “Sen ne yapıyorsun? Yatağa zarar mı vermek istiyorsun?” diyerek tedavi görmekte olan Adil Okutan isimli hastayı öldüresiye dövdüğünü iddia ettiler.
 

Olay yerine gelen diğer görevlilerin, diyaliz hastası Adil Okutan’ı hemen yatağından alarak Acil serviste gerekli ön tedaviyi yaptırdıkları, tedavide hastanın burnunda ve sol çene kemiğinde kırık olduğu bulgularına rastlandığı, bunun üzerine hastanın Acilen Mustafa Kemal üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildiği hasta yakınları tarafından dile getirildi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz