Son Dakika
20 Eylül 2018 Perşembe

Depremzede Çocuklar Yararına…

13 Kasım 2011 Pazar, 13:46
Depremzede Çocuklar Yararına…

Antakya’da, Van’daki depremzede çocuklar yararına ünlü modacı Muammer Ketenci’nin tasarımlarından oluşan 3 semavi dinin kıyafetlerinin yer aldığı defile yapıldı
 
 
Antakya’da, Van’daki depremzede çocuklar yararına ünlü modacı Muammer Ketenci’nin tasarımlarından oluşan 3 semavi dinin kıyafetlerinin yer aldığı ”Medeniyetler” defilesi yapıldı.
Ketenci, Hatay Valiliği ile ıstanbul’da faaliyet gösteren Hatay Kültür, Eğitim Tanıtım ve Dayanışma Derneği (HATAYDER) işbirliğiyle Ottoman Otel’de düzenlenen etkinlik öncesi yaptığı açıklamada, defilenin Van’daki depremzede çocuklar yararına düzenlenmesi nedeniyle farklı anlam taşıdığını söyledi. Defileden elde edilen gelirin, çocukların yararlanması amacıyla depremzedeler için oluşturulan rehabilitasyon merkezine gönderileceğini belirten Ketenci, şunları kaydetti:
 
”Bu defilenin, Defne Festivali kapsamında 1,5 ay önce yapılması gerekiyordu. Ancak, şehitler nedeniyle ertelenmişti. Farklı dine inanların bir arada yaşadığı Hatay’da düzenlenen 3 semavi din ve 6 mezhebe ait kıyafetlerin yer aldığı defile, farklı şehirlerimizin yanı sıra başka ülkelerde de yapılacak. Diğer defilelerden elde edilecek gelir de Van’daki rehabilitasyon merkezine aktarılacak. Hatay’da böyle bir defile gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyuyorum.” Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz de defilenin kentte farklılıkların bir arada uyum içerisinde hoşgörü ve barış içerinde yaşayabildiğini göstermek adına çok önemli olduğunu belirtti.
 
Defilenin gelirinin Van’daki depremzedelere gidecek olmasının çok anlamlı olduğunu dile getiren Lekesiz, Ketenci’ye etkinlik nedeniyle teşekkür etti.
Didem Taslan ve Tuğba özay’ın yanı sıra 12 mankenin yer aldığı defilede Ketenci’nin 3 semavi dine ait 40 tasarımı yer aldı.
 
Defilede bir kıyafet de açık artırmayla sembolik olarak satıldı. Açık artırma için davetlilerin verdiği paranın en kısa sürede Van’daki depremzede çocuklar için gönderileceği belirtildi. Defilenin ardından Tuğba özay sahne alarak mini konser verdi. Daha sonra defileye destekte bulunanlara plaket verildi.
 Defileyi Garnizon Komutanı Albay Semih Erdoğan, Mustafa Kemal üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, CHP Hatay milletvekilleri Hasan Akgöl, Refik Eryılmaz ile üç semavi dinin temsilcileri ile çok sayıda davetli izledi

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz