Deprem Filmine Kocaeli Valisi’ nden destek geldi…

08 Ağustos 2015 Cumartesi, 10:42

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu Asrın felaketi olarak adlandırılan Gölcük merkezli depremi konu alan “Kayıp Sabah” filmine destek sözü verdi.

BU FİLMİ HERKESİN BENİMSEMESİ GEREKİYOR

17 Ağustos 1999 depremini anlatan “Kayıp Sabah” adlı uzun metrajlı filmin ekibi Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nu ziyaret etti. Gölcük Doğa Türk gazetesi ve internet TV sahibi Kemal Tosun, köşe yazarları İbrahim Bayram ve Halil Küçükparlak, Kurgu Yapım şirketi sahibi Ferhat Tosun, filmin yönetmeni İlker Özkap ve Kurgu Yapım Şirketinden Özhan İmre ve Kurgu Yapım ekibi, Kayıp Sabah Filminin Senaristi Ali Bayraktar Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nu makamında ziyaret etti.

 FİLM DEREMDEKİ GEÇEKLERİ ANLATIYOR

Kurgu Yapım Şirketi sahibi Ferhat Tosun ve filmin yönetmeni İlker Özkap’tan film hakkında bilgi alan Vali Güzeloğlu, anlatılanları dikkat ve ilgi ile dinledi. “Yaşanan felaketler hakkında hazırlanacak böylesi filmler tarihe not düşme anlamına gelir. Tarihe not düşülsün ki tekrar aynı felaketler yaşanmasın, tekrar can kayıpları yaşanarak yürekler dağlanmasın” şeklinde konuştu. Proje hakkında bilgi alan Vali Güzeloğlu Ferhat Tosun ve İlker Özkap’a gerekli her türlü destek ve yardıma hazır olduğunu belirtti.

FİLM YAPIMCISI VE YÖNETMENİ DEPREM

ŞEHİTLERİMİZİ UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ 

Filmin yapımcısı Ferhat Tosun ve yönetmeni İlker Özkap “Gölcük’lü olmasından dolayı yaşanan gerçekleri birebir beyaz perdeye aktarıp bunun akabinde filmin gelirinden bölgeye Deprem Müzesi projesini hayata geçirip ülkemizde bir ilki gerçekleştireceğiz” dedi.

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz