Denetimler Artırılmalı

21 Eylül 2012 Cuma, 09:52
Denetimler Artırılmalı

Saraykent Mahallesi’nde bir okul servisinin karışığı kaza sonrası isyan eden vatandaşlar Logosu, flaması, tanıtımı olmayan öğrenci Servislerinin çalıştırılmasına tepki göstererek yetkililerden denetimlerin arttırılmasını istediler
 
 
 
Haber Merkezi 
 
 
 
Saraykent Mahallesi 11 Sokakta meydana gelen trafik kazası, ağızları yüreklere getirdi. Evlerinden aldığı öğrencileri süratli bir şekilde okullarına götürmek üzere alan okul servisi yürekleri ağızlara getiren bir kazaya sebebiyet verdi. 
 
 
 
süratli bir şekilde araç kullanmaktan çekinmeyen ve kazaya sebebiyet veren sözde okul servisi sürücüsünün rahat ve umarsamaz tavırları çevre sakinlerinin tepkisine de neden oldu. 
 
 
 
Kazanın yaşanmasının hemen ardından okul servisinde bulunan öğrencilerin kaza alanından hızla uzaklaştırıldığı gözlendi. 
 
 
 
Kaza sonrası bir öğrencinin burnunun kanadığı ancak öğrenci servisi görevlileri tarafından öğrencilerin konuşmaması için Polis gelmeden kaza alanından yok edildiği görüldü. 
 
 
 
31 S 150 plakalı öğrenci servisinin aşırı süratle 31 DD 946 plakalı araca çarpması sonucu araç içerisinde bulunanlardan bir kişi yaralanarak Devlet Hastanesine kaldırıldı. 
 
 
 
Vatandaşlar içerisinde öğrencilerin bulunduğu servis aracının üzerinde ‘öğrenci Servisi’, ‘Dur’, ‘Yavaş’ gibi ibarelerin ya da bağlı bulunduğu öğrenci Servisine ait bir yazının bulunmadığına dikkat çektiler.
 
 
 
Olay yerine gelen trafik ekiplerinden öğrenci Servislerinin çok daha dikkatli bir şekilde denetlenmesini isteyen vatandaşlar, ‘Bizlerinde çoluğu çocuğu var. O araçta bizimde yavrumuz olabilirdi. Ya da çok daha büyük ölümlü bir kaza yaşanabilirdi. Allah korudu’ dediler. 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz